Virtuali tautodailininko Algimanto Lyvos darbų paroda

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka (Žirmūnų g. 6) kviečia pamatyti Algimanto Lyvos darbų parodas virtualiu formatu.

Paroda „Vilniaus vaizdai“

Kiti darbai

Apie parodų autorių

Algimantas Lyva Gimė 1983 m. birželio mėn. 17 d. Vilniuje.

Baigė Vilniaus statybos ir dizaino kolegiją, kur įgijo grafinio dizaino specialybę. Mėgsta piešti jau nuo pat vaikystės.

Pirmieji darbai buvo eksponuoti Vilniaus „Sietuvos“ vidurinės mokyklos parodose. Šioje mokykloje lankė dailės klasę. 2020 m. vienas iš darbų buvo pristatytas parodoje „WORLD PEACE ART EXHIBITION 2020“, kuri vyko Vilniaus rotušėje. Tais pačiais metais dalyvavo penktoje respublikinėje konkursinėje primityviosios tapybos parodoje Monikos Bičiūnienės premijai laimėti. Paroda vyko Vilniaus Gedimino bokšte. Už darbus eksponuotus šioje parodoje buvo apdovanotas paskatinamąja premija ir diplomu. Vėliau paroda buvo perkelta į Rokiškio krašto muziejų Tyzenhauzų rūmuose.

Autorius taip pat dalyvavo Vilniaus regiono konkursinėse liaudies meno parodose „Aukso vainikas 2021“ Pabradėje ir „Aukso vainikas 2022“ Šalčininkuose. Šiuo metu parodų autorius dalyvauja regioninėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas 2023“, kuri vyko Užtrakio dvaro sodybos rūmuose.

2022 m. ir 2023 m. organizuotos asmeninės parodos Kalvarijų filialo ir Žirmūnų filialo bibliotekose.

2023 m. Algimantas Lyva dalyvavo liaudiškosios tapybos parodoje „Vilnius – tai Lietuva“ skirtoje Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui. Paroda vyko LR Seimo rūmuose. Vėliau ši paroda buvo perkelta į Pabradės miestą, vėliau į Salų dvarą, o šiuo metu paroda vyksta Jašiūnų dvare Šalčininkų rajone.

Darbas „Miestelis žiemą“ (drobė, aliejus, 70×50) dovanotas Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Algimantas Lyva yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys nuo 2021 m. Parodų autorius priklauso Vilniaus krašto tautodailininkų skyriui.