Virtuali biblioterapijos ir dailės terapijos platforma Atvirumo s@la

Analogų pasaulyje neturinti virtualios biblioterapijos ir dailės terapijos platforma atvira visoms šeimoms

„Atvirumo s@la“ – unikali, analogų neturinti interaktyvi, virtuali platforma, sukurta vaikams ir jų tėvams emocinio intelekto lavinimui, terapiniam pokalbiui ir diskusijai, aptariant ir padedant įveikti aktualius šeimai ir vaikui gyvenimiškus sunkumus.

Biblioterapija ir dailės terapija virtualioje platformoje Atvirumo s@la

„Atvirumo s@los“ virtualius biblioterapinius pokalbius/diskusijas vaikų ir tėvų grupėse vykdo psichologas, jų metu skaitomi trumpi literatūriniai tekstai, kurių pagalba aptariamos problemos ar rūpesčiai, kuriuos realiame gyvenime patiria tėvai ir vaikai. Užsiėmimų dalyviai virtualioje platformoje jaučiasi saugūs, nes juose dalyvauja kaip veikėjai „avatarai“, todėl virtualus pokalbis vyksta išsaugant anonimiškumą, galint drąsiai dalintis problemomis ir rūpesčiais.

„Atvirumo s@los“ virtualius dailės terapijos užsiėmimus vaikų ir tėvų grupėse vykdo dailės terapeutas, jų metu kūrybinė raiška tampa bendravimo būdu, padedančiu saugiai išreikšti emocijas. Dailės terapijoje nevertinama, kaip nupiešėte, bet gilinamasi, ką „kalba‘‘ piešinys, kokią vidinę tikrovę atspindi.

Be pagrindinių užsiėmimų – pokalbių – dalyviai gali virtualiai „apsigyventi“ saloje ir naudojant įvairius įrankius modeliuoti ir kurti aplinką. Už dalyvavimą užsiėmimuose kiekvienas dalyvis renka „karmos“ taškus, kuriuos gali išleisti įvairioms virtualioms priemonėms, kuriant virtualią salą.

Atvirumo s@los užsiėmimai vaikams ir jų tėvams/globėjams

Kviečiame registruotis į virtualius biblioterapijos ir dailės terapijos užsiėmimus. Registracija į užsiėmimus vyksta nuolatos, su užsiregistravusiais susisieksime asmeniškai, kai bus formuojamos naujos grupės.

REGISTRACIJOS FORMA

 • Registruotis kviečiame mažiausiai du šeimos narius (vaikas ir vienas iš tėvų ar globėjų). Dalyvaujančių vaikų amžius nuo 8 iki 14 metų.
 • Užsiėmimus ves psichologė Rasa Prašmuntienė ir dailės terapeutė Aušra Stasiulevičienė.
 • Kiekvieną programą sudaro 7 užsiėmimų ciklas.

Biblioterapijos užsiėmimai vaikams ir jų tėvams

Virtualių biblioterapinių užsiėmimų metu kartu su psichologe skaitomi trumpi literatūriniai tekstai. Jų pagalba aptariami sunkumai ar iššūkiai, su kuriais realiame gyvenime susiduria tėvai ar vaikai.

Biblioterapijos grupių susitikimai vyksta kiekvieną trečiadienį. Užsiėmimų laikas:

 • Vaikų grupė 14.00–14.45 val.
 • Tėvų grupė 18.00–18.45 val.
Biblioterapija
Dailės terapija

Dailės terapijos užsiėmimai vaikams ir jų tėvams

„Atvirumo s@los“ virtualius dailės terapijos užsiėmimus vaikų ir tėvų grupėse – vykdo dailės terapeutė, jų metu kūrybinė raiška tampa bendravimo būdu, padedančiu saugiai išreikšti emocijas. Dailės terapijoje nevertinama, kaip nupiešėte, bet gilinamasi, ką „kalba‘‘ piešinys, kokią vidinę tikrovę atspindi.

Dailės terapijos grupių susitikimai vyksta kiekvieną trečiadienį. Užsiėmimų laikas:

 • I grupė 17.00-18.00
 • II grupė 18.00-19.00

Registracija

Norinčius dalyvauti, kviečiame užpildyti registracijos formą.

Registracija į užsiėmimus vyksta nuolatos. Su kiekvienu užsiregistravusiuoju susisieksime asmeniškai ir sudersinsime užsiėmimų pradžios laiką.

Užsiėmimų atmintinė

 • Užsiėmimai vyksta kartą per savaitę. Numatytu laiku jungiasi grupė dalyvių ir psichologas (ar dailės terapeutas) juos perkelia į virtualią pokalbių erdvę.
 • Vaikų ir tėvų grupiniai užsiėmimai vyksta skirtingu laiku.
 • Virtuali platforma „Atvirumo s@la“ yra instaliuojama į asmeninį kompiuterį, todėl reikalinga Microsoft Windows operacinė sistema.
 • Jungiantis prie virtualių seansų, reikalingas geras interneto ryšys ir ausinės su mikrofonu.

Seansų metu su Jumis bendraus psichologė Rasa Prašmuntienė ir dailės terapeutė Aušra Stasiulevičienė.

Į visus iškylančius ir rūpimus klausimus prašome kreiptis el. paštu į užsiėmimų administratorių: Rita Vasilevskienė, rita_aug@yahoo.com arba susisiekti telefonu +370 5  267 0693.

Projekto vadovė Rita Venskūnienė rita.venskuniene@vcb.lt

© Programą draudžiama kopijuoti ir platinti bet kokia forma ar būdu.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo dienos centro „Mūsų nameliai“ projektą „Atvirumo s@la“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.