Virtuali biblioterapijos ir dailės terapijos platforma Atvirumo s@la

Analogų pasaulyje neturinti virtualios biblioterapijos ir dailės terapijos platforma atvira visoms šeimoms

„Atvirumo s@la“ – unikali, analogų neturinti interaktyvi, virtuali platforma, sukurta vaikams ir jų tėvams emocinio intelekto lavinimui, terapiniam pokalbiui ir diskusijai, aptariant ir padedant įveikti aktualias šeimai ir vaikui gyvenimiškas problemas.

Biblioterapija virtualioje platformoje Atvirumo s@la

„Atvirumo s@los“ virtualius biblioterapinius pokalbius/diskusijas vaikų ir tėvų grupėse – vykdo psichologas, jų metu skaitomi trumpi literatūriniai tekstai, kurių pagalba aptariamos problemos ar rūpesčiai, kuriuos realiame gyvenime patiria tėvai ir vaikai. Užsiėmimų dalyviai virtualioje platformoje jaučiasi saugūs, nes juose dalyvauja kaip veikėjai „avatarai“, todėl virtualus pokalbis vyksta išsaugant anonimiškumą, galint drąsiai dalintis problemomis ir rūpesčiais.

Be pagrindinių užsiėmimų – pokalbių – dalyviai gali virtualiai „apsigyventi“ saloje ir naudojant įvairius įrankius modeliuoti ir kurti aplinką. Už dalyvavimą užsiėmimuose kiekvienas dalyvis renka „karmos“ taškus, kuriuos gali išleisti įvairioms virtualioms priemonėms, kuriant virtualią salą.

Atvirumo s@los užsiėmimai vaikams ir jų tėvams/globėjams

Kviečiame registruotis į virtualius biblioterapijos ir dailės terapijos užsiėmimus. Registracija į užsiėmimus vyksta nuolatos, su užsiregistravusiais susisieksime asmeniškai, kai bus formuojamos naujos grupės.

  • Registruotis kviečiame mažiausiai du šeimos narius (vaikas ir vienas iš tėvų ar globėjų). Dalyvaujančių vaikų amžius nuo 9 iki 14 metų.
  • Užsiėmimus ves psichologė Rasa Prašmuntienė ir dailės terapeutė Aušra Stasiulevičienė.
  • Kiekvieną programą sudaro 7 užsiėmimų ciklas.

Biblioterapijos užsiėmimai vaikams ir jų tėvams

Virtualių biblioterapinių užsiėmimų metu kartu su psichologe skaitomi trumpi literatūriniai tekstai. Jų pagalba aptariami sunkumai ar iššūkiai, su kuriais realiame gyvenime susiduria tėvai ar vaikai.

Biblioterapijos grupių susitikimai vyksta kiekvieną trečiadienį. Užsiėmimų laikas:

  • Vaikų grupė 16.45–17.30 val.
  • Tėvų grupė 17.45–18.30 val.
Biblioterapija
Dailės terapija

Dailės terapijos užsiėmimai vaikams ir jų tėvams

„Atvirumo s@los“ virtualius dailės terapijos užsiėmimus vaikų ir tėvų grupėse – vykdo dailės terapeutas, jų metu kūrybinė raiška tampa bendravimo būdu, padedančiu saugiai išreikšti emocijas. Dailės terapijoje nevertinama, kaip nupiešėte, bet gilinamasi, ką „kalba‘‘ piešinys, kokią vidinę tikrovę atspindi.

Visi dalyviai po virtualių užsiėmimų, bet kuriuo laiku gali jungtis prie žaidimo ir atnaujinti bei keisti savo veikėjo – „avataro“ išvaizdą, aprangą ir į sekantį užsiėmimą „ateiti“ kitu įvaizdžiu. Be pagrindinių užsiėmimų – pokalbių dalyviai gali – virtualiai „apsigyventi“ saloje ir naudojant įvairius virtualius įrankius modeliuoti, keisti ir kurti norimą aplinką. Už dalyvavimą užsiėmimuose kiekvienas dalyvis renka taip vadinamus „karmos“ taškus, kuriuos gali išleisti įvairioms virtualioms priemonėms, kuriant virtualią salą.

Dailės terapijos grupės (vyksta vieną kartą per savaitę):

Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis el. paštu: naujojivilnia@vcb.lt arba tel. nr. 8 5 2670693

Užsiėmimuose kviečiame dalyvauti mažiausiai du šeimos narius (vaikas ir vienas iš tėvų ar globėjų). Dalyvaujančių vaikų amžius nuo 9 iki 14 metų.

Jūsų laukia 7 užsiėmimų ciklas.

Antradienis
Vaikų grupė 17.00-18.00
Tėvų grupė 18.00-19.00

Registracija

Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis el. paštu: n.vilniosbiblioteka@gmail.com arba tel. nr. 8 5 2670693

Registracija į užsiėmimus vyksta nuolatos. Su kiekvienu užsiregistravusiuoju susisieksime asmeniškai ir sudersinsime užsiėmimų pradžios laiką.

Užsiėmimų atmintinė

  • Užsiėmimai vyksta kartą per savaitę. Numatytu laiku jungiasi grupė dalyvių ir psichologas (ar dailės terapeutas) juos perkelia į virtualią pokalbių erdvę.
  • Vaikų ir tėvų grupiniai užsiėmimai vyksta skirtingu laiku.
  • Virtuali platforma „Atvirumo s@la“ yra instaliuojama į asmeninį kompiuterį, todėl reikalinga Microsoft Windows operacinė sistema.
  • Jungiantis prie virtualių seansų, reikalingas geras interneto ryšys ir ausinės su mikrofonu.

Seansų metu su Jumis bendraus psichologė Rasa Prašmuntienė ir dailės terapeutė Aušra Stasiulevičienė.

Į visus iškylančius ir rūpimus klausimus prašome kreiptis el. paštu į užsiėmimų administratorių: Rita Vasilevskienė, rita_aug@yahoo.com arba susisiekti telefonu 8 5 2670693.

Projekto vadovė Rita Venskūnienė rita.venskuniene@vcb.lt

© Programą draudžiama kopijuoti ir platinti bet kokia forma ar būdu.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo dienos centro „Mūsų nameliai“ projektą „Atvirumo s@la“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kviečiame ukrainiečių šeimas, apsigyvenusias Vilniuje, į virtualią pokalbių svetainę vaikų ir tėvų savipagalbos grupėse. Pokalbius moderuos ukrainietė Olena Kostritsia.

Запрошуємо українські сім’ї, які оселилися у Вільнюсі, на віртуальний чат для дітей та батьків у групи самодопомоги. Модеруватиме переговори українка Олена Костриця.

Мета занять – поговорити з модератором на актуальні теми сьогодення у відвертій розмові з модератором та знайти шляхи зниження емоційної напруги, тривоги, туги і розлуки з близькими та рідною країною у цей непростий період життя.

Реєстрація та додаткова інформація:
Електронна адреса: n.vilnios biblioteka@gmail.com
телефон: 852670693

Розмови відбуватимуться на віртуальній інтерактивній платформі, відкритій для дітей та дорослих, збагаченій ігровими елементами « Відкриті острови », де діти, підлітки та батьки відкриють для себе багато цікавого інтерактивного життя та віртуальних інструментів, які допоможуть їм не тільки відчути себе добре, але й покращити своє ментальне здоров’я.

Для занять потрібен комп’ютер та доступ до Інтернету. Якщо у вас вдома немає доступу до персональних комп’ютерів чи Інтернету, запрошуємо безкоштовно скористатися комп’ютеризованими робочими місцями у бібліотеках Вільнюської міської ради. Адреси бібліотек можна знайти тут: www.vcb.lt/bibliotekos

Проект « Відкриті острови » підтримується Департаментом охорони здоров’я Вільнюського міського самоврядування.