Virtuali biblioterapijos ir dailės terapijos platforma Atvirumo [email protected]

Analogų pasaulyje neturinti virtuali biblioterapijos platforma

„Atvirumo [email protected]“ – unikali, interaktyvi, biblioterapijos platforma, kurioje naujausių technologijų pagalba ugdomas emocinis intelektas, vykdomos diskusijos, terapiniai pokalbiai, aptariant ir padedant įveikti gyvenimiškus sunkumus ir iššūkius.

Užsiėmimų dalyviai Atvirumo [email protected] jaučiasi saugūs, išsaugomas anonimiškumas, nes dalyvauja kaip veikėjai – avatarai. Tai leidžia dalintis savo išgyvenimais drąsiau. Po virtualių užsiėmimų bet kuriuo laiku galima jungtis prie žaidimo ir atnaujinti ar keisti savo avatarą ir kitą užsiėmimą dalyvauti kitu įvaizdžiu.

Be pagrindinių užsiėmimų – pokalbių – dalyviai gali virtualiai „apsigyventi“ saloje ir naudojant įvairius įrankius modeliuoti ir kurti aplinką. Už dalyvavimą užsiėmimuose kiekvienas dalyvis renka „karmos“ taškus, kuriuos gali išleisti įvairioms virtualioms priemonėms, kuriant virtualią salą.

Atvirumo [email protected] užsiėmimai vaikams ir jų tėvams/globėjams

Kviečiame registruotis į virtualius biblioterapijos ir dailės terapijos užsiėmimus. Registracija į užsiėmimus vyksta nuolatos, su užsiregistravusiais susisieksime asmeniškai, kai bus formuojamos naujos grupės.

 • Registruotis kviečiame mažiausiai du šeimos narius (vaikas ir vienas iš tėvų ar globėjų). Dalyvaujančių vaikų amžius nuo 9 iki 14 metų.
 • Užsiėmimus ves psichologė Rasa Prašmuntienė ir dailės terapeutė Aušra Stasiulevičienė.
 • Kiekvieną programą sudaro 7 užsiėmimų ciklas.

Biblioterapijos užsiėmimai vaikams ir jų tėvams

Virtualių biblioterapinių užsiėmimų metu kartu su psichologe skaitomi trumpi literatūriniai tekstai. Jų pagalba aptariami sunkumai ar iššūkiai, su kuriais realiame gyvenime susiduria tėvai ar vaikai.

Biblioterapijos grupių susitikimai vyksta kiekvieną trečiadienį. Užsiėmimų laikas:

 • Vaikų grupė 16.45–17.30 val.
 • Tėvų grupė 17.45–18.30 val.
Biblioterapija
Dailės terapija

Dailės terapijos užsiėmimai vaikams ir jų tėvams

Dailės terapijoje kūrybinė raiška tampa bendravimo būdu, padedančiu saugiai reikšti emocijas, dalintis išgyvenimais. Kartu su dailės terapeute čia gilinamasi, ką „kalba“ piešinys, kokią vidinę tikrovę atspindi.

Dailės terapijos grupės (vyksta du kartus per savaitę):

Antradienis Ketvirtadienis
Vaikų grupė 17.00-18.00 17.00-18.00
Tėvų grupė 18.00-19.00 18.00-19.00

Registracija

Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis el. paštu: n.vilniosbiblioteka@gmail.com arba tel. nr. 8 5 2670693

Registracija į užsiėmimus vyksta nuolatos. Su kiekvienu užsiregistravusiuoju susisieksime asmeniškai ir sudersinsime užsiėmimų pradžios laiką.

Užsiėmimų atmintinė

 • Užsiėmimai vyksta kartą per savaitę. Numatytu laiku jungiasi grupė dalyvių ir psichologas (ar dailės terapeutas) juos perkelia į virtualią pokalbių erdvę.
 • Vaikų ir tėvų grupiniai užsiėmimai vyksta skirtingu laiku.
 • Virtuali platforma „Atvirumo [email protected] yra instaliuojama į asmeninį kompiuterį, todėl reikalinga Microsoft Windows operacinė sistema.
 • Jungiantis prie virtualių seansų, reikalingas geras interneto ryšys ir ausinės su mikrofonu.

Kilus klausimams, kviečiame kreiptis į projekto koordinatorę Ritą Vasilevskienę el. paštu  rita_aug@yahoo.com arba susisiekti telefonu 8 5 2670693.

Projekto vadovė Rita Venskūnienė, el. p. rita.venskuniene@vcb.lt

© Programą draudžiama kopijuoti ir platinti bet kokia forma ar būdu. Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo dienos centro „Mūsų Nameliai“ projektą „Atvirumo [email protected]“ finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Kviečiame ukrainiečių šeimas, apsigyvenusias Vilniuje, į virtualią pokalbių svetainę vaikų ir tėvų savipagalbos grupėse. Pokalbius moderuos ukrainietė Olena Kostritsia.

Запрошуємо українські сім’ї, які оселилися у Вільнюсі, на віртуальний чат для дітей та батьків у групи самодопомоги. Модеруватиме переговори українка Олена Костриця.

Мета занять – поговорити з модератором на актуальні теми сьогодення у відвертій розмові з модератором та знайти шляхи зниження емоційної напруги, тривоги, туги і розлуки з близькими та рідною країною у цей непростий період життя.

Перша сесія відбудеться 12 Вересень.

Реєстрація та додаткова інформація:
Електронна адреса: n.vilnios biblioteka@gmail.com
телефон: 852670693

Заняття відбуватимуться що понеділка:

 • Для дітей 16.45-17.30.
 • Для батьків 17.45-18.30.

Розмови відбуватимуться на віртуальній інтерактивній платформі, відкритій для дітей та дорослих, збагаченій ігровими елементами « Відкриті острови », де діти, підлітки та батьки відкриють для себе багато цікавого інтерактивного життя та віртуальних інструментів, які допоможуть їм не тільки відчути себе добре, але й покращити своє ментальне здоров’я.

Для занять потрібен комп’ютер та доступ до Інтернету. Якщо у вас вдома немає доступу до персональних комп’ютерів чи Інтернету, запрошуємо безкоштовно скористатися комп’ютеризованими робочими місцями у бібліотеках Вільнюської міської ради. Адреси бібліотек можна знайти тут: www.vcb.lt/bibliotekos

Проект « Відкриті острови » підтримується Департаментом охорони здоров’я Вільнюського міського самоврядування.