Kūrybos erdvė

Kompiuteriai

Kviečiame nemokamai naudotis Vilniaus centrinės bibliotekos Kūrybos erdve! Kūrybos erdvė – puiki galimybė praplėsti žinias inžinerijos srityje, išbandyti elektroniką, mechaniką ir programavimą vienu metu, atskleisti savo kūrybinį potencialą.

Kūrybos erdvė įsikūrusi Vilniaus centrinės bibliotekos, Žirmūnų g. 6, antrame aukšte. Čia rasite pažangią programinę įrangą bei išmaniuosius įrenginius. Kūrybos erdvėje turime 8 kompiuterizuotas darbo vietas.

Būtina išankstinė registracija.

Registruotis galite užpildę anketą, telefonu +370 5  261 1468 arba el. paštu steam@vcb.lt

Kūrybos erdvėje galite naudotis šiais įrenginiais ir programine įranga:

  • Grafine planšete „Wacom Intuos Pro L Paper North“, skirta nuotraukų redagavimui arba piešinių kūrimui. Su šia planšete galite bet kokią savo idėją paversti skaitmeniniu menu, o bet kokį piešinį ar eskizą – neįtikėtinu ir spalvingu kūriniu.
  • 3D spausdintuvu „Zortax M200“*. Tai didelių galimybių spausdintuvas, kuriuo galima spausdinti pačių sumodeliuotą arba jau paruoštą modelį: nuo kalėdinių žaisliukų iki knygų skirtukų. Prireikus, mūsų darbuotojai supažindins su svetainėmis, kuriose galite rasti norimą 3D modelį. Plastikas 3D objektų spausdinimui nesuteikiamas.
  • Negatyvų ir nuotraukų skeneriu „Epson V600“, leidžiančiu itin kokybiškai skenuoti negatyvus, foto juosteles, knygas, nuotraukas ir t.t.
  • Išmaniaisiais LEGO konstruktoriais. Tai konstruktoriai su LEGO detalėmis, sensoriais ir kompiuteriniais blokais, skirti visiems inžinerijos mėgėjams nuo 5 iki 100+ metų.
  • Kūrybiniu paketu „Fujitsu Celsius W580“, skirtu garso ir vaizdo apdorojimui. Juo galima redaguoti paveikslėlius, vaizdo bei garso įrašus.
  • Garso ir vaizdo apdorojimo paketu tinklalaidėms kurti.
  • Inžineriniu paketu „Fujitsu Celsius W580“ – kompiuteriu, skirtu inžinieriniams darbams, 3D arba 2D projektų modeliavimui.
  • Programavimo paketu „Fujitsu Esprimo K558“, skirtu visiems norintiems išmokti kurti puslapius, programuoti robotus.
  • Mikrokompiuteriu Micro:bit ir jo programavimo aplinka, kurioje galima atlikti įvairius eksperimentus, mokytis programavimo, o sukurtus projektus valdyti išmanaus telefono pagalba Bluetooth ryšiu.
  • „Raspberry“ programavimo rinkiniu, kuriuo galima pasidaryti išmanaus namo sprendimus (pavyzdžiui, judesio daviklį, praėjimo kontrolės valdymą ir pan.).

Norint pasinaudoti kūrybos erdve, būtina išankstinė registracija

Registracijos forma 

Daugiau informacijos:

telefonu +370 5  261 1468

 el. paštu steam@vcb.lt

Kūrybos erdvėje organizuojamas robotikos būrelis moksleiviams. Daugiau informacijos ir registracija

Kūrybos erdvėje organizuojamas 3D modeliavimo būrelis moksleiviams. Daugiau informacijos ir registracija čia.