Multisensorinis kambarys

Kviečiame nemokamai naudotis Naujosios Vilnios bibliotekos multisensoriniu kambariu! Multisensorinis kambarys – specialiai suprojektuota erdvė, kurioje yra įvairių stimulų, padedančių vaikui ar suaugusiam asmeniui plėtoti savo jutimų ir jausmų suvokimą.

Multisensorinė erdvė įsikūrusi Naujosios Vilnios bibliotekoje (Gerovės g. 1). Čia rasite jaukią aplinką ugdančią žmogaus gerovę, pozityvią streso įveiką. Visi multisensorinėje erdvėje esantys elementai skatina lytėjimo, regos, klausos ir judėjimo pojūčius.

Šio kambario aplinkoje kuriami pasitikėjimo ir saugumo pojūčiai skatinantys atsipalaiduoti. Erdvė atvira visiems lankytojams bibliotekos darbo valandomis. Bibliotekos darbuotojai mielai parodys, kaip savarankiškai naudotis kambaryje esančiomis priemonėmis.

Naujosios Vilnios bibliotekos kontaktai:

Tel. +370 5 267  0693 | el. p.: naujojivilnia@vcb.lt

Darbo laikas: I-V 10-19; VI 10-17

Multisensoriniame kambaryje yra šviesos pluoštas, šviečiantys sėdimieji kubai ir šviesų projektoriai ant sienų ir lubų sukuriantys specialius apšvietimo efektus ir spalvas.

Dėmesį prikausto burbulų sienelės, jose spalvos keičiasi automatiškai arba jas galima valdyti, naudojant specialų pultą, prisilietus juntama raminanti vibracija.

Kokybiška garso sistema leidžia pasijusti tarsi gamtoje, klausant miško ošimo, jūros bangavimo ar paukščių čiulbėjimo. Visa tai pajusti ir išgyventi tarsi realybėje pasitelkiami virtualios realybės (VR) akiniai. Naudojantis VR akiniais galima žiūrėti relaksacinius, terapinius filmukus. Vaizdo projektoriaus dėka filmukus galima stebėti dideliame ekrane, o juos aptarti patogiai įsitaisius sėdmaišiuose, ar ant specialių minkštų pagalvių.

Šios erdvės grindyse įrengtos specialios sensorinės plytelės, kurios prisilietus keičia spalvas ir formą, taip sukuriant malonius pojūčius.

Burbuliukų baseinas pritaikytas ir mažiems ir didesniems vaikams ramina ir atpalaiduoja. Sensorinė šviečianti piešimo lenta, leidžianti poromis piešti vienu metu iš dviejų pusių, tai skatina glaudesnį ryšį ir bendradarbiavimą. Fizioterapiniams pratimams atlikti naudojamas specialus kamuolys. Nerimui mažinti galima naudoti pasunkintą antklodę.

Žvaigždžių projektorius, kuris skirtas ant sienų ar lubų projektuoti naktinio dangaus žemėlapį. Pagal išsamias instrukcijas nustatant datą, laiką, kryptį, gaunamos tikslios žvaigždės ir žvaigždynai, kurie šviečia naktiniame danguje. Žvaigždžių projektorius rodo 18 pagrindinių žvaigždžių ir 27 pagrindinius žvaigždynus, matomus ištisus metus nuo 30 iki 60 laipsnių šiauriniame pusrutulyje.

Kambaryje sukomplektuotos priemonės skirtos smulkiosios motorikos lavinimui: smėlio dėžės su joms skirtais edukaciniais žaisliukais, terapinės knygelės, kurias gali skaityti tėvai savo mažamečiams vaikams, modelinas, ant sienų pritvirtintos įvairios edukacinės konstrukcijos ikimokyklinio amžiaus vaikams, begalybės veidrodis.

Multisensoriniame kambaryje 2 kartus per savaitę vyksta edukaciniai užsiėmimai su psichologu vaikams ir jų tėvams. Taip pat 2 kartus per savaitę vyksta edukaciniai dailės terapijos užsiėmimai vaikams.

Informacija apie užsiėmimus ir jų tvarkaraštis skelbiamas svetainėje ir Naujosios Vilnios bibliotekos Facebook paskyroje.

Vasaros metu  užsiėmimai su specialistais nevyksta.

Edukacinius užsiėmimus remia Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos skyrius.

Vienas iš Naujosios Vilnios bibliotekos projektų tai – Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuotas projektas „Pojūčių kambarys vaikui ir šeimai“. Jis skirtas vaikams turintiems raidos bei sensorinės, emocinės, socialinės integracijos ypatumų. Naujosios Vilnios bibliotekoje įrengtame multisensoriniame kambaryje su vaikais dirba specialistų komanda. Taiko žaidimų terapiją, sensorinį stimuliavimą, sensorinės integracijos programas, psichoterapijos, biblioterapijos, integratyviosios menų terapijos metodus. Specialistai parenka vaikams optimalią programą. Padeda formuotis vaiko savireguliacijai, teikia konsultacijas tėvams.

Projektas taip pat skirtas Naujosios Vilnios bendruomenėje gyvenančių ukrainiečių ir baltarusių šeimų vaikams. Užsiėmimai vyksta bibliotekoje įrengtame multisensoriniame kambaryje. Čia su lopšelio-darželio „Coliukė“ bei tautinių mažumų vaikais dirba specialistų komanda. Jie taiko žaidimų terapiją, individualizuotą sensomotorinį stimuliavimą, sensorinės integracijos programas, psichoterapijos, biblioterapijos, integratyviosios menų terapijos metodus. Per įvairias kūrybines praktikas, atliepiant specialiuosius kiekvieno vaiko poreikius, ugdomi vaikų sensoriniai, kalbiniai, kognityviniai ir socialiniai gebėjimai.

Video filmukus sukūrė Ona Stasiulevičiūtė