Duomenų bazės

Didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. 

Prieiga galima tik prie Vilniaus miesto savivaldybės centrinės (Žirmūnų g. 6) bibliotekos kompiuterių. 

 

Viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis.

Prieiga galima iš mūsų bibliotekų kompiuterių arba iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje, suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Kreipkitės į duomenų bazių administratorę el. paštu giedre.narbutaite@vcb.lt. Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams.

Teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami Lietuvos Respublikos teisės aktai ir teismų praktika.

Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Dėl prisijungimo vardo ir slaptažodžio kreiptis į bibliotekos darbuotoją.

Tai išsami klasikinės ir pasaulio muzikos internetinė duomenų bazė, kurią sudaro klasikinės, džiazo, roko ir kitų muzikos žanrų kūriniai, žinomų pasaulio garso įrašų studijų aukštos kokybės muzikos įrašai. Čia taip pat rasite informaciją apie muzikos mokslą: žanrų istoriją, atlikėjų ir kompozitorių biografijas, muzikos terminų žodyną, kūrinių analizes ir kitą muzikos profesionalams ir mėgėjams naudingą informaciją. „Naxos Music Library“ duomenys prieinami ir išmaniuosiuose telefonuose – tereikia atsisiųsti mobiliąją programėlę NML, kuria galėsite kurti grojaraščius, turėsite prieigą prie beveik 1,5 milijono įrašų ir galėsite klausytis muzikos, būdami bet kurioje vietoje.

Prieiga iš bibliotekos kompiuterių ir iš namų. Norintiems naudotis duomenų baze ne bibliotekoje suteikiami individualūs prisijungimo slaptažodžiai. Prašome kreiptis į aptarnaujančius darbuotojus arba el. p. giedre.narbutaite@vcb.lt. Prisijungimo adresas nuotoliniams vartotojams https://www.naxosmusiclibrary.com/

„Milžinas“ – tai galimybė čia ir dabar skaityti populiariausias ir naujausias knygas lietuvių kalba savo mobiliajame telefone ar planšetėje. Su viena paskyra galėsite skaityti net penkiuose įrenginiuose! Šiuo metu „Milžino“ prenumeratoriai renkasi iš daugiau nei 2000 įvairiausio žanro knygų.

Norinčius gauti prenumeratos kodą kviečiame užpildyti registracijos formą. Užsiregistravus mes su Jumis susisieksime el. paštu ir atsiųsime mėnesio prenumeratos kodą per vieną darbo dieną. O jeigu nesate mūsų skaitytojas, kviečiame užsiregistruoti atvykus į bet kurią iš mūsų bibliotekų arba virtualiai portale www.ibiblioteka.lt Norėdami tapti bibliotekos vartotoju turite atvykti į biblioteką su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

Kaip panaudoti „Milžino“ prenumeratos kodą:

  • Sukurkite savo paskyrą čia. Patvirtinkite paskyros registraciją savo el. pašte.
  • Suveskite gautą prenumeratos kodą šiame puslapyje ir spauskite „Patvirtinti“. Ekrane turi pasirodyti pranešimas, kad prenumerata jums aktyvuota.
  • Tuomet parsisiųskite „Milžino“ mobiliąją programėlę į savo išmanųjį telefoną ar planšetę. Tai padarysite atsidarę šią nuorodą https://milzinas.lt/programele savo įrenginyje ir pasirinkę jums tinkamą nuorodą į programėlių parduotuvę. Atsisiųstoje programėlėje prisijunkite su savo paskyra (junkitės tuo pačiu el. paštu, kuriuo registravotės www.milzinas.lt).
  • Jau galite skaityti visas knygas esančias programėlės skyriuje „Prenumerata”. Spauskite ant knygos viršelio ir knyga bus atsiųsta į jūsų įrenginį. Pradėkite skaityti paspausdami atsiųstos knygos viršelį dar kartą.

Daugiau apie „Milžino” naudojimą galima sužinoti čia. Taip pat galima rašyti žinutę el. paštu pagalba@milzinas.lt.

„Delfi plius“ – tai niekur kitur nepublikuojamas profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinys lietuvių kalba, taip pat išankstiniai tekstų ir vaizdo laidų pristatymai. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų.

Kad galėtumėte skaityti naujienas, jums tereikia atvykti į biblioteką – darbuotojas suteiks prisijungimo slaptažodį ir galėsite patogiai naršyti visą naujienų turinį. Prieiga galima tik iš bibliotekos kompiuterių.

Šiuolaikiško ir unikalaus turinio naujienų portalas, kuriame taip pat rasite „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „New Scientist“, „Psychology Today“ ir kt. vakarietiškų periodinių leidinių straipsnių vertimus į lietuvių k.

Kad galėtumėte skaityti naujienas, jums tereikia atvykti į biblioteką – darbuotojas suteiks prisijungimo slaptažodį ir galėsite patogiai naršyti visą naujienų turinį. Prieiga galima tik iš bibliotekos kompiuterių.