2015 m. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus metraštis

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka Žirmūnuose, po rekonstrukcijos atvėrė duris lankytojams 2015 m. sausio 2 d. Iš seno vieno aukšto bibliotekos pastato buvo įrengtas modernus trijų aukštų skaitytojų aptarnavimo centras, kuriame įkurta periodikos skaitykla, muzikos ir meno skaitykla, interneto skaitykla, abonemento skyrius. Taip pat bibliotekoje įsikūręs Bibliografijos – informacijos skyrius, kuris užsiima kraštotyros dokumentų kaupimu ir sklaida. Bibliotekos rūsyje įrengta ir moderni kompiuterių klasė, kurioje vedami edukaciniai užsiėmimai, o bibliotekos trečiajame aukšte įrengta konferencijų salė, kurioje vyksta įvairūs tiek bibliotekos, tiek kitų bendruomenių organizuojami renginiai. Oficialus bibliotekos atidarymas įvyko dar 2014 m. gruodžio 19 d. Bibliotekos atidaryme dalyvavo Vilniaus meras Artūras Zuokas, kuris bibliotekos virsmą apibūdino: „Senasis vieno aukšto bibliotekos pastatas, skaičiavęs daugiau kaip 40 metų, buvo avarinės būklės. Dabar Žirmūnų biblioteka tapo trijų aukštų visaverčiu bendruomenės centru ir erdve konferencijoms, studijoms, mokslui, darbui ir bendravimui“.

321

22 d. Įvyko jaunos dailininkės, Vilniaus dailės akademijos studentės Kamilės Krasauskaitės darbų parodos atidarymas. Darbai atlikti sujungus įvairias technikas, gausūs spalvine raiška, nuotaikingi. Darbai buvo iškabinti dviejuose bibliotekos aukštuose. Paroda veikė mėnesį.

28 d. susipažinta su kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka vykdomu BP2 („Bibliotekos pažangai – 2“)  projektu. Taip pat viešėjo Radviliškio rajono viešosios bibliotekos darbuotojos.

10 d. Pradėti vykdyti edukaciniai kompiuterių užsiėmimai vyresnio amžiaus žmonėms, sulaukę didžiulio susidomėjimo. Laisvos vietos greitai buvo užpildytos iki pat vasaros.

Bibliotekos darbuotojų kolektyvą ir bibliografijos skyrių papildė nauja narė – Ieva Čičirkaitė.

12 d. Bibliotekoje vyko Žirmūnų bendruomenės renginys, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimui. Renginyje dalyvavo nepriklausomybės akto signataras Česlovas Juršėnas, seimo narys Juras Požela ir „Žiburio“ pradinės mokyklos mokinių choras.

18 d. Įvyko dar vienas Vasario 16d. skirtas renginys „Nežinomas Krėvė“ , skirtas rašytojui Vincui Krėvei – Mickevičiui prisiminti. Jame istorinį pranešimą pavadinimu „Drąsiausias Lietuvos politinis karinis žygis“ skaitė V. Krėvės – Mickevičiaus memorialinio muziejaus direktorius Vladas Turčinavičius. Renginyje taip pat buvo pristatyta V. Krėvės knyga „Pagunda“, rodomas meninis filmas pagal V. Krėvės apysaką „Pratjekabuda“ –  „Daivų keliais“ . Taip pat japoniška fleita grojo pats filmo režisierius Gediminas Sederevičius, o perkusija Vytautas Varanka.

19 d. viešėjo Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos kolegės.

20 d. Bibliotekos darbuotojos Agnė Jablonskaitė ir Tautvilė Jurgelevičienė dalyvavo Vilniaus knygų mugėje įrengtoje Bibliotekų erdvėje, kurioje kvietė registruotis naujus skaitytojus.

21 d. Nauji lankytojai buvo kviečiami registruotis į biblioteką ir sekančią Vilniuje vykusios knygų mugės dieną, kurią bibliotekai atstovavo ir lankytojus kvietė Justina Vinikaitė ir Julija Glosaitė.

Taip pat tą pačią dieną mūsų bibliotekoje buvo rašomas ir nacionalinis diktantas. Gyventojai gausiai rinkosi pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – iš viso bibliotekoje diktantą rašė 27 asmenys.

24 d. viešėjo Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojos.

26 d. vyko Dalios Smagurauskaitės knygos „Toskana. Florencija magiška žemė“ pristatymas. Į šį susitikimą knygos autorė atvyko tiesiai iš Italijos.

27 d. Bibliotekoje viešėjo Rusijos miesto Sankt Peterburgo Kirovo rajono M. A. Šolochovo centrinės bibliotekos darbuotojos.

12 d. Bibliotekoje įvyko susitikimas su kandidatu į Vilniaus merus Artūru Zuoku. Jo metu gyventojai uždavinėjo įvairius rūpimus klausimus apie Vilniaus miestą.

24 d. Bibliotekoje atidaryta nauja paroda – Dovilės Jakštaitės fotografijų paroda „Pirmieji žingsniai“. Renginio metu  Romų visuomenės centro direktorė Svetlana Novopolskaja pristatė apžvalgą tema „Lietuvos romai“, o renginio svečius dainomis ir šokiais linksmino Romų visuomenės centro vaikų ansamblis „Roma de drom“.

25 d. Bibliotekos darbuotojos Marina, Jurgita, Valerija, Laura ir Ieva dalyvavo mokymuose Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus bibliotekoje tema “Organizacijos elgsenos ir bendravimo etiketas“.  Mokymus vedė lektorė, KTU socialinių mokslų doktorantė Audronė Lapienienė. Dalyvės gavo daug teigiamų emocijų ir pasisėmė įdomių minčių bendravimo ir elgsenos temomis.

1 – 3 ir 7 – 8 d. Bibliotekoje buvo vedami Lietuvos darbo biržos organizuojami projekto „Pasitikėk savimi“ mokymai, kurių metu nedirbančiam ir niekur nesimokančiam jaunimui nuo 18 iki 25 m. buvo vedami užsiėmimai susiję su darbo rinkos pažinimu bei integravimusi į ją. Bibliotekoje lankėsi banko Swedbank atstovė, kuri pristatė ir išsamiai papasakojo apie elektroninę bankininkystę, taip pat jaunimas buvo išsamiau supažindintas su „YouRock“ socialine platforma, padedančia susirasti darbą. Taip pat su elektroninių valdžios vartų sistema, kurios viena iš funkcijų – konkursų į valstybės tarnybą Lietuvoje skelbimas ir paraiškų priėmimas, bendrųjų gebėjimų testo, skirto kandidatavimui į valstybės tarnybą bandomasis atlikimas. Mokymų paskutinę dieną dalyviams buvo pasiūlyta interaktyvi pramoga – „Protmūšis“, kurio metu vedėjos Justina su Ieva patikrino dalyvių įgytas žinias.

9 d. Bibliotekoje vyko Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos narių ataskaitinis susirinkimas, kuriame dalyvavo kone visų Lietuvos miestų viešųjų bibliotekų darbuotojai. Posėdžio dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministras, Asseco programinės įrangos atstovai,  o garsus saksofonininkas Danielius Praspaliauskis dovanojo muzikinį kūrinį. Konferencijos metu, dalyviai turėjo progą susipažinti su biblioteka, kadangi vedėja Tautvilė pravedė jiems ekskursiją. Mūsų bibliotekos Naujosios Vilnios filialas gavo apdovanojimą „Draugiškiausia biblioteka“  – už aktyvią veiklą mažinant socialinę atskirtį.

16 d. Visą savaitę Meno ir muzikos skaitykloje 11 ir 17 val. vyko filmo „Jausmai“ peržiūros.

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai:

22 d. 16 val. bibliotekoje vyko Chemijos enciklopedijos pristatymas. Organizavo Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras.

23 d. 17.30 val. bibliotekoje vyko dokumentinio filmo „Pasaulio virtuvė“ peržiūra ir diskusija. Svečiavosi pati filmo režisierė Aistė Ptakauskė bei viena iš filmo herojų Aminat Saijeva.

Renginio akimirka:

4

24 d. 16 val.  bibliotekoje lankėsi komercinio banko „Swedbank“ darbuotoja, kuri papasakojo ir konsultavo dalyvius apie elektroninę bankininkystę, slaptažodžių generatorius bei kitus su banko paslaugomis susijusius dalykus.

24 d. – 25 d. bibliotekoje vyko AKCIJA LOBIS. Jos metu bibliotekoje lankytojai pagal tam tikras užuominas ieškojo paslėptų bilietų į Menų spaustuvės spektaklį.

28 d. 10 val. Svečiavosi Nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekos ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos darbuotojai. Vyko Juozo Miltinio asmeninės bibliotekos ir dokumentinio filmo Juozas Miltinis: knygos gravitacija pristatymas.

O 28 d. 12 val. ir 29 d. 16 val. bibliotekos lankytojai galėjo susipažinti su 3D spausdintuvo galimybėmis – Meno ir muzikos skaitykloje buvo rodomas 3D spaudinių spausdinimo procesas.

3D spausdintuvas bibliotekoje:

5

28 d. antradienį, kanalo LRT kultūra eteryje, Jolantos Kryževičienė laidoje ,,Naktinis ekspresas‘‘ buvo kalbinama Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė bei Naujosios Vilnios filialo vedėja Rita Venskūnienė.

29 d. 18 val. vyko Literatūrinis furšetas, kurio metu Viktoras ir Živilė Diawaros pristatė savo knygų meniu. Renginio metu vyko pokalbis – diskusija bei skambėjo Viktoro atliekama muzika. Šio renginio idėja su mūsų biblioteka pasidalino Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka.

Renginio akimirka:

6

2 d. Mūsų konferencijų salėje vyko vaikų bibliotekos ,,Saulutė‘‘ renginys – lietuvių rašytojo bei teisininko Justino Žilinsko knygos ,,Mano Vilnius mano‘‘ pristatymas.

Renginio akimirka:

1

4 d. Bibliotekoje vyko LESTO organizuojami mokymai, kurių metu visi norintys buvo mokomi naudotis www.manoelektra.lt internetiniu puslapiu.

5 d. Bibliotekoje lankėsi Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, su kuria buvo pristatytas E. SKAUTAI – kartų bendradarbiavimo projektas bei skaitymo skatinimo romų vaikams ir jaunimui projektas.

7 d. Kaip ir visoje Lietuvoje taip ir pas mus vyko akcijos ,,Lietuva skaito!‘‘ renginys, kurio metu radijo teatro laidos BILIETŲ NĖRA aktoriai skaitė airių rašytojo James Joyce apsakymus iš rinkinio ,,Dubliniečiai‘‘.

Renginio akimirka:

2

7 d. Mūsų darbuotojos Julija Glosaitė ir Tautvilė Jurgelevičienė dalyvavo didžiausioje interneto ir technologijų konferencijoje Baltijos šalyse – ,,Login 2015‘‘ Litexpo parodų rūmuose, kurioje klausėsi įkvepiančių pranešimų ir parsinešė teigiamų įspūdžių.

Tą pačią dieną mūsų bibliotekoje aljanso ,,Langas į ateitį‘‘ atstovė pasakojo apie naujas galimybes internete – e.dalyvavimą.

12 d. Vyko Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų tarybos posėdis, kurio metu buvo pristatyti svarstomi klausimai ( Pristatė Laura Juchnevič, VAVB Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centras), „Bibliotekos pažangai 2: Vilniaus regiono viešųjų bibliotekų projektų apžvalga“ (Eugenijus Stratilatovas, projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vadovas), Regiono bibliotekininkų konkurso nuostatai (Laura Juchnevič),  kvalifikacijos kėlimų renginių planas Vilniaus regione 2015 m. Šarūnas Šulcas, VAVB Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centras), Kraštotyros informacijos poreikio bei panaudojimo perspektyvų Alytaus ir Vilniaus apskrityse tyrimas (Rita Paliukaitė – Medeckienė, VAVB Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centras). Taip pat buvo pravestos ekskursijos tiek po VMSCB patalpas, tiek po Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką.

14 d. Bibliotekos konferencijų salėje vyko seminaras VMSCB padalinių  darbuotojams tema „Mirioramos – kūrybinio skaitymo skatinimas“. Taip pat lankėsi ir svečiai iš Zarasų rajono viešosios bibliotekos. Seminarą vedė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros skyriaus direktorė Aldona Augustaitienė bei Vaikų literatūros ir  sklaidos skyriaus vedėja Inga Mitunevičiūtė. Šio seminaro metu vyko kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė Vilniaus „Lėlės“ teatro režisierius Rimantas Driežis ir dailininkas Marius Jonutis. Seminaro dalyviai atrodė pasisėmę naudingų idėjų ir gerų įspūdžių.

21 d. Naisiuose (Šiaulių raj.), renginio ,,Poezijos pavasaris 2015‘‘ metu, mūsų darbuotojai Jurgitai Jasponytei buvo įteikta lietuvių poeto Zigmo Gaidamavičiaus – Gėlės premija už pirmąją poezijos knygą ,,Šaltupė‘‘. Bibliotekos kolektyvas labai džiaugiasi turėdamas savo tarpe tokių kūrybingų žmonių.

26 d. Konferencijų salėje vyko mokymosi visą gyvenimą projekto  „E. Skautai – moderatorių įgalinimas skirtingų kartų dialogui“ narių susitikimas, kuriame dalyvavo senjorai ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokiniai. Susitikime senjorai papasakojo apie savo įgytas profesijas, o tuo tarpu mokiniai pasidalino mintimis apie savo ateities studijų planus.

Mūsų darbuotoja Julija Glosaitė lankėsi Tokijuje, Japonijoje, kur susipažino su japonų kultūros centro veikla bei visa japonų kultūra.

1 d.  Bibliotekos kolektyvą papildė naujas narys – kompiuterių tinklo inžinierius Andrius Bendoravičius.

2 d. Konferencijų salėje vyko spektaklis vaikams „Trys paršiukai“. Jį organizavo teatro režisierius Vitalijus Mazūras ir teatro aktorė Nijolė Mazūrienė. Spektaklyje dalyvavo vaikai iš Vilniaus Lopšelio – darželio „Rūta“ ir Vilniaus Lopšelio – darželio „Ramunėlė“.

34

4 d. Mūsų direktorė Rima Gražienė su pavaduotoja Simona Žiliene vedė ekskursiją po biblioteką Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktoriui prof. dr. Renaldui Gudauskui bei svečiui iš Italijos, Pasaulinės kultūros objektų valdymo kokybės vertinimo sistemos generaliniam sekretoriui Maurizio Quagliuolo.

9 d. Bibliotekoje vyko projekto ,,Mes knygų s@loje‘‘ pristatymo renginys, kuriame dalyvavo seimo nariai Šarūnas Gustainis ir Arvydas Anušauskas, projekto ,,Bibliotekos pažangai 2‘‘ vadovas Eugenijus Stratilatovas iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Renginį atidarė bibliotekos direktorė Rima Gražienė, o jam pasibaigus bibliotekos prieigose buvo atliktas simbolinis veiksmas – pasodinta obelis, simbolizuojanti bibliotekų progresą, augimą, bei teikiamą naudą visuomenei.

Renginio akimirkos:

567

15 d. Bibliotekos konferencijų salėje vyko susitikimas su seimo nariu, Liberalų sąjūdžio atstovu Šarūnu Gustainiu.

16 d. Bibliotekos konferencijų salėje vyko Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokytojų posėdis, ataskaitinis susirinkimas.

Nuo birželio 16 d. iki liepos 30 d. Bibliotekoje veikė Irenos Tallat – Kelpšienės piešinių paroda ,,Sparnuotos būtybės‘‘.

17 d. Bibliotekos konferencijų salėje vyko istoriko, seimo nario Arvydo Anušausko knygos ,,KGB. Visiškai slaptai‘‘ pristatymas.

Renginio akimirka: 

8

1 d. Bibliotekos koridoriuje pirmajame aukšte atsirado kavos aparatas iš karto sulaukęs didelio tiek skaitytojų tiek bibliotekos darbuotojų dėmesio.

28 d. Bibliotekos meno ir muzikos skaitykloje vyko Muzikinė popietė iš ciklo “Žydinčios vasaros fantazijos“. Fortepijonu skambino Lija Neugasimova. Skambėjo populiarios lietuvių ir užsienio kompozitorių dainos ir romansai.

1 – 30 d. Bibliotekos antrame ir trečiame aukštuose veikė fotografijų paroda ,,Mūsų miesteliai‘‘.

6 d. Bibliotekos darbuotojos sveikino direktorę Rimą Gražienę 60 – ojo jubiliejaus proga.

10 d. Bibliotekos Abonemente pradėjo veikti Ievos Augaitytės išausto gobeleno paroda.

25 d. Bibliotekos Skaitykloje pradėjo veikti Vilniaus miesto savivaldybės dovanotų leidinių paroda, kurią sudaro savivaldybei dovanotos knygos iš Tailando, Kinijos, Kazachstano, Azerbaidžano, Ukrainos, Čekijos, Vengrijos ambasadų.

25 d. Bibliotekos meno ir muzikos skaitykloje vyko Muzikinė popietė iš ciklo “Žydinčios vasaros fantazijos“. Fortepijonu skambino Lija Neugasimova. Skambėjo populiarios lietuvių ir užsienio kompozitorių dainos ir romansai.

1 – 30 d. Bibliotekos 2 ir 3 aukštuose veikė fotografijų paroda ,,Langai“/ Fenetre.  Nuotraukų autorė – Kristina Marmokaitė.

17d. Bibliotekos Meno ir Muzikos skaitykloje vyko Juditos Leitaitės koncertas ,,Atsiliepki tu mano dainoj‘‘.

Bibliotekos Meno ir Muzikos skaitykloje vyko muzikinė popietė iš ciklo “Žydinčios vasaros fantazijos“.

Bibliotekoje vyko darbo biržos organizuojami mokymai ,,Pasitikėk savimi‘‘, kuriuos vedė bibliotekos darbuotojos Laura Kavaliauskaitė, Agnė Jablonskaitė, Ieva Čičirkaitė ir Ieva Grigorjevaitė. Mokymų metu darbuotojos supažindino niekur nesimokantį ir nedirbantį jaunimą su savęs pažinimo, įsidarbinimo bei savęs realizavimo galimybėmis.

11 – 12 ir 18 – 19 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje vyko urbanistinio skaitymo festivalis, kuriame dalyvavo ir mūsų darbuotojos Justina Vinikaitė su Ieva Čičirkaite bei Laura Kavaliauskaitė su Ieva Girgorjevaite. Festivalio metu darbuotojos lankytojams pasakojo apie naujai atrenovuotą biblioteką bei čia pat prie savo stendo registravo naujus skaitytojus.

Renginio akimirkos:

91110

28 d. Bibliotekoje vyko LPS ,,Bočiai‘‘ Žirmūnų skyriaus renginys ,,Čia mano namai‘‘, skirtas Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai. Dalyvavo: Žirmūnų seniūnė Ona Suncovienė, Žirmūnų bendruomenės pirmininkas Petras Demšė, LPS ,,Bočiai‘‘ pirmininkas Pavilas Butkus, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto Kultūros fakulteto dekanė Aldona Mikulionienė.

Iš bibliotekos išėjo rinkodaros vadybininkė Birutė Švabienė.

1 d. Muzikos ir meno skaitykloje vyko muzikinė popietė, skirta M. K. Oginskiui. Apie M. K. Oginskį pasakojo Vilniaus universiteto bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejaus vedėjas Rimantas Šalna.

6 d. Bibliotekos konferencijų salėje vyko susitikimas su žurnalistu Andriumi Tapinu, kuris pristatė savo antrąją knygą ,,Maro diena‘‘. Tai buvo viena iš renginių ciklo ,,Ar skaitei Vilnių?‘‘ dalių.

12 d. Bibliotekos darbuotojos Julija Glosaitė ir Tautvilė Jurgelevičienė dalyvavo 10- ajame Baltijos šalių bibliotekininkų kongrese Cobal10 Rygoje, kurio metu skaitė pranešimą.

14 d. Direktorė pasveikino bibliotekos pavaduotoją Simoną Žilienę gavus Vilniaus miesto savivaldybės apdovanojimą ,,Už nuopelnus Vilniaus savivaldai‘‘.

25 d. Vilniaus mieste vyko bendros Vilniaus centrinės bibliotekos ir žaidimo ,,Vilniaus detektyvai‘‘ organizuotos orientacinės varžybos pavadinimu ,,Ar skaitei Vilnių?‘‘. Šio žaidimo tema – rašytojai kaip nors susiję su Vilniumi. Žaidime dalyvavo keturios komandos, iš kurių vieną sudarė ir Vilniaus centrinės bibliotekos darbuotojos Julija Glosaitė, Tautvilė Jurgelevičienė, Inga Motiekienė ir Ieva Čičirkaitė.

5 d. Bibliotekos konferencijų salėje įvyko naujos Angelinos Zaleckaitės knygos ,,Paslaptingasis Egiptas. Gidės užrašai‘‘ pristatymas.

Iki 11 d. Bibliotekoje veikė projekto ,,Ar skaitei Vilnių?‘‘ fotografijų paroda.

11 d. Periodikos skaitykloje vyko renginys, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei – sutemų valanda. Jos metu buvo skaitomos ištraukos iš ,,Egilio sagų‘‘. Jas skaitė literatūros skaitymų laidos ,,Bilietų nėra‘‘ (Radijo stotis Startfm) aktoriai Paulius Markevičius ir Šarūnas Zenkevičius.

13 d. Bibliotekoje vyko personalinės dešimtmečio Audriaus Vetlovo piešinių parodos ,,BOMBASTK: Sąmonė, pasąmonė ir nesąmonė” atidarymas ir performansas. Parodos lankytojai turi unikalią progą susipažinti su savitu kūrėjo pasauliu per meninę prizmę.

18 d. Konferencijų salėje vyko paskaita – diskusija ,,Suaugusiųjų švietimas šiandien: mokymas (is), bendradarbiavimas, saviraiška‘‘. Paskaita skirta lapkričio 16 – 22d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos paskelbtai šešioliktajai mokymosi savaitei ,,Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui‘‘, o jos organizatorius – Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusių mokymo centras.

26 d. Periodikos skaitykloje vyko vyrų choro ,,Aidas‘‘ koncertas, kuris sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo.

1 d. Bibliotekoje vyko spaudos konferencija skirta projekto „Mes knygų s@loje“ pristatymui.

2 – 20 d. Bibliotekoje veikė Vilniaus Žirmūnų gimnazijos moksleivių dailės ir technologijų kūrybinių darbų paroda ,,Žiemos tango‘‘. Mokinius ruošė mokytojos Sonata Pečiulienė ir Vaida Gailiūnienė.

3 d. Bibliotekos Skaitykloje vyko dainininkės Juditos Leitaitės koncertas „Belaukiant šventų Kalėdų“. Jo metu skambėjo Kalėdų giesmės, romansai ir dainos. Taip pat koncerte dalyvavo docentės Juditos Leitaitės kamerinio dainavimo klasės studentai. Susirinkusi publika labai šilktai priėmė atlikėją, o Skaitykla buvo sausakimša.

Renginio akimirka:

12

8 d. Bibliotekos Muzikos ir meno skaitykloje vyko Antakalnio „Bočių“ skyriaus menininkų bei tautodailininkų megztų ir siūtų kalėdinių dekoracijų, suvenyrų, žaislų, aksesuarų, paveikslų bei kitų rankdarbių kalėdinė paroda – mugė.

10 d. Bibliotekoje įvyko meninė provokacija klimato kaitos tema „Niekas neamžina“. Jos metu atkreipti dėmesį į opią šių laikų problemą kvietė lietuvių režisierė Aistė Ptakauskė ir amerikiečių smuikininkė Karen Bentley Pollick.

11 d. Bibliotekoje pristatyta Soros International House ePublisher poezijos kūrimo ir vertimo platforma. Pristatymo metu eilės skaitė ir dainavo aktorė Gabrielė Malinauskaitė.

14 – 15 d. Bibliotekos darbuotojos Simona Žilienė ir Julija Glosaitė lankėsi Rygos centrinėje bibliotekoje. Vizito metu kartu su Rygos centrinės bibliotekos direktore Dzidra Šmita buvo apžvelgta bibliotekų bendradarbiavimo sutartis, sudaryta 2002 m., planuojamos bendros artėjančių metų veiklos bei aptarti 2016 m. pradžioje kolegų iš Rygos organizuojamo tarptautinio seminaro apie bibliotekų paslaugas pabėgėliams klausimai.

16 d. Bibliotekos konferencijų salėje vyko susitikimas su rašytoju Andriumi Užkalniu, kurio metu jis pristatė savo antrąją knygą apie Tarybų Lietuvą ir jos žmones ,,Antroji Evangelija pagal Užkalnį‘‘.

Renginio akimirka:

13

17 d. Konferencijų salėje vyko keliautojo ir Polinezijos salų tyrinėtojo Sauliaus Norkevičiaus knygos ,,Polinezijos salos. Ramiojo vandenyno perlai: Tahiti, Makemas, Raroja, Kon Tikis‘‘. Susuitikimo metu dalyviai galėjo ne tik pasiklausyti apie unikalias salas, tačiau ir pamatyti autoriaus nuotraukų bei paliesti iš ten parsivežtų kriauklių.

Renginio akimirkos:

1415

29 d. Bibliotekoje vyko šventinė darbuotojų vakaronė, į kurią rinkosi bibliotekininkai iš visų Vilniaus centrinės bibliotekos filialų ir kurios metu direktorė pasveikino darbuotojus su šventėmis bei pasidžiaugė jau metus sėkmingai veikiančiu Vilniaus miesto centrinės bibliotekos filialu Žirmūnuose.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos darbuotojai

Administracija

Eil. Nr. Vardas, pavardė Pareigos Nuo kada dirba VCB
1. Rima Gražienė direktorė 1985-12-30
2. Simona Žilienė direktorės pavaduotoja 2000-11-16
3. Rūta Ščerbinskaitė Sekretorė-referentė personalo klausimais 1980-12-03
4. Adelė Astrauskienė metodininkė 1981-02-16
5. Adomas Brazdilis ūkio dalies vedėjas 2000-06-12
6. Andrius Bendoravičius kompiuterinio tinklo inžinierius 2015-06-01

Skaitytojų aptarnavimo skyrius

7. Tautvilė Jurgelevičienė vedėja 2011-07-12
8. Julija Glosaitė vyr. bibliotekininkė 2007-10-16
9. Marina Ivinskaja vyr. bibliotekininkė 1989-06-15
10. Silva Kondratavičienė vyr. bibliotekininkė 1983-10-03
11. Ieva Grigorjevaitė vyr. bibliotekininkė 2014-10-01
12. Liucija Račiulaitytė vyr. bibliotekininkė 2003-09-22
13. Valerija Saveljeva vyr. bibliotekininkė 1990-03-12
14. Dalia Ražanienė vyr. bibliotekininkė 1988-03-24
15. Natalija Lučinska vyr. bibliotekininkė 1988-09-21
16. Jurgita Jasponytė – Burokienė vyr. bibliotekininkė 2003-09-03
17. Eglė Jovaišaitė vyr. bibliotekininkė 1991-09-02
18. Justina Vinikaitė vyr. bibliotekininkė 2015-01-02
19. Laura Kavaliauskaitė vyr. bibliotekininkė 2015-01-02

Bibliografijos – informacijos skyrius

20. Zita Bielinienė vedėja 1988-09-21
21. Levonija Meškelevičiūtė vyr. bibliografė 1976-08-02
22. Agnė Jablonskaitė vyr. bibliografė 2014-06-25
23. Ieva Čičirkaitė vyr. bibliografė 2015-02-10

Ūkio dalis

21. Stanislavas Kazakevičius vairuotojas 1987-08-21
22. Gintaras Mazarčiukas stalius 1995-03-23
26. Teresa Kartašova valytoja 2014-11-03
27. Genoefa Bučelienė valytoja 2014-12-01
28. Tatjana Strinadko valytoja 2015-01-02