El. skaityklės į namus

Vilniaus centrinė biblioteka pristato naują paslaugą – skaityklių, be turinio jose, išdavimą į namus. Savo kompiuteryje turite elektroninių knygų? Visuomet svajojote išbandyti el. skaityklę? Ruošiatės į kelionę? Ši paslauga kaip tik Jums!

Skaityklę galite pasiskolinti šiose bibliotekose:

Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6). Skolinamų skaityklių modeliai: PocketBook Ultra, PocketBook Touch Lux 3, PocketBook Touch Lux 4 ir KoboAura;

Antakalnio bibliotekoje (Antakalnio g. 49). Skolinamų skaityklių modeliai: PocketBook Touch Lux 3, PocketBook Touch Lux 4;

Grigiškių bibliotekoje (Kovo 11-osios g. 28). Skolinamų skaityklių modeliai: PocketBook Touch Lux 4;

Lazdynų bibliotekoje (Architektų g. 17). Skolinamų skaityklių modeliai: PocketBook Touch Lux 4;

Karoliniškių bibliotekoje (A. J. Povilaičio g. 20). Skolinamų skaityklių modeliai: PocketBook Touch Lux 3;

Naujamiesčio bibliotekoje (A. Vivulskio g. 27). Skolinamų skaityklių modeliai: PocketBook Touch Lux 4;

Pilaitės bibliotekoje (Nidos g. 2). Skolinamų skaityklių modeliai: PocketBook Touch Lux 3, PocketBook Touch Lux 4.

Skaitykle galėsite naudotis 30 dienų, kaip ir kitais, iš bibliotekos pasiskolintais leidiniais, su galimybe pratęsti skaityklės grąžinimo terminą ne daugiau nei 3 kartus, jei jos nėra rezervavęs kitas skaitytojas. Norėdami skaityti knygas skaityklėje, Jūs galite internetu nusipirkti arba nemokamai parsisiųsti el. knygas į savo kompiuterį ir laido pagalba perkelti jas į skaityklę.
Jei skaityklė šiuo metu išduota, ją galite rezervuoti. Kai skaityklė bus laisva, būsite informuoti nurodytu elektroninio pašto adresu. Rezervuotos skaityklės skaitytojui saugomos 3 darbo dienas.

Norėdami pasiskolinti skaityklę, galite tiesiog atvykti į Jūsų pasirinktą (Vilniaus centrinę, Antakalnio, Grigiškių, Karoliniškių arba Pilaitės) biblioteką arba iš pradžių užsisakyti ją internetu. Internetu skaityklės užsakomos bibliotekos elektroniniame kataloge (LIBIS) arba bibliotekų elektroninių paslaugų portale ibiblioteka.lt.

Prieš užsisakant įrenginį, kviečiame susipažinti su el. knygų skaityklių be turinio jose išdavimo ir naudojimo taisyklėmis.

I. Kaip užsisakyti skaityklę bibliotekos elektroniniame kataloge internete (LIBIS).

 1. Pasirinkite Užsakyti skaityklę;
 2. Prisijunkite įvesdami savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį (Jūsų pavardė lietuviškais rašmenimis);
 3. Pasirinkite Į namus ir prie reikiamo fondo pažymėkite Užsakyti;
 4. Apie paruoštą skaityklės užsakymą gausite pranešimą nurodytu elektroninio pašto adresu arba prisijungus prie bibliotekos el. katalogo, skiltyje Mano sritis -> Skaityklės.

II. Kaip užsisakyti skaityklę bibliotekų elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt

 1. Prisijunkite įvesdami skaitytojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį (Jūsų pavardė lietuviškais rašmenimis);
 2. Pasirinkite meniu punktą Užsakymai->Skaityklės->Užsisakyti skaityklę (žr. pav. a)), pasirinkite biblioteką ir skaityklės modelį (žr. pav. b)) (šiuo atveju, į namus išduodami skaityklių modeliai – Koboaura ir PocketBook Ultra);
  Pav. a)
  Pav. b)
 3. Spauskite mygtuką Užsakyti;
 4. Patvirtinkite užsakymą spausdami Patvirtinti;
 5. Apie paruoštą skaityklės užsakymą gausite pranešimą nurodytu elektroninio pašto adresu arba prisijungus Bibliotekų elektroninių paslaugų portale ibiblioteka.lt ir pasirinkus Užsakymai -> Skaityklės.