Vilniaus centrinės bibliotekos atstovės pranešimas konferencijoje „Įtraukties istorijos. Konferencija+“

2021 m. pasirašytas „Bibliotekų prieinamumo manifestas BIBLIOTEKA VISIEMS“, kuriuo bibliotekų bendruomenės nariai įsipareigojo dėti visas pastangas, kad bibliotekas paverstų prieinamomis visiems ir didintų negalią turinčių žmonių įtrauktį.

Šių metų konferencija „Įtraukties istorijos. Konferencija+“ vykusi rugsėjo 22 d., skirta apžvelgti pasiektus rezultatus, dalintis tarpsektorine patirtimi. „Įtraukties istorijos. Konferencija+“ – renginys, lydimas lietuvių gestų kalbos vertimo ir tęsiantis Bibliotekų prieinamumo manifesto įgyvendinimą.

„Prieinamumas yra nesibaigiantis procesas, kurio pamatas – jautrumas ateinančiam ir tam, kuris ateitų, jei organizacija žengtų papildomą žingsnį“, – įsitikinusi renginio moderatorė, Lietuvos negalios organizacijų forumo advokacijos ir stebėsenos tyrimų vadovė Simona Aginskaitė.

Tarp konferencijos dalyvių ir Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka. Bibliotekos atstovė vyr. bibliotekininkė Martyna Malienė konferencijoje dalinosi Naujosios Vilnios bibliotekos patirtimi dirbant įvairialypėje bendruomenėje. Pristatė veiklas skirtas šeimoms auginančioms įvairaus pobūdžio negalią ar sutrikimus turinčius vaikus, dalinosi darbo su tautinėmis mažumomis ir nuo karo Ukrainoje nukentėjusiais asmenimis patirtimi ir istorijomis. Pristatė bendruomenės tarpusavio bendradarbiavimą, pagarbą ir supratingumą ugdančias veiklas ir priemones.

Bibliotekų prieinamumo manifestas – gyvas, o biblioteką visiems kuriame kartu, kasdien!

Konferenciją organizavo Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.

Partneriai: Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, LR Kultūros ministerija.

Apie konferenciją žiniasklaidoje ir kituose kanaluose:


Siužetą LRT TV šeštadienio laidoje „Labas rytas, Lietuva“ galite pamatyti čia. (žiūrėti nuo 1 val. 7 min.)

Reportažą penktadienio LRT klasikos laidoje „Ryto Allegro“ klausykite čia.   (klausyti nuo 59 min. 50 sek.)

Visas įtraukties istorijas rasite čia.

Biblioteka visiems įrašas Youtube kanale galima stebėti čia.

Nuotraukos (c) Viktoras Kalnikas.