Naujos knygos Muzikos ir meno skaitykloje: 2020 sausis
Naujos knygos Muzikos ir meno skaitykloje: 2020 sausis
- 2020-01-22
- Autorius: Administratorius
- Kategorija Naujienos Naujos knygos
Supažindiname su naujų metų sausio mėnesio naujienomis Muzikos ir meno skaitykloje
Miestai, kaip ir žmonės, turi savo istoriją ir likimą. Viskas, ką matome miesto erdvėje, yra kažkada kažkieno sukurta.
„Lietuvos miestai“ – tai paskutinis ciklo „Vaizdų kaita“ albumas, kuriame užfiksuoti senieji (iki XX a. vidurio) Lietuvos miestų-savivaldybių centrų vaizdai. Šalia gretinami su šiuolaikiniais tų pačių vietų kadrai. Šis smalsumą žadinantis leidinys patrauklia forma supažindina skaitytojus su miestų pokyčiais.
Mažo miestelio šalia Sartų ežero istorija atsiskleidžia fotografijų albume „Dusetos. Seniau ir dabar“. Tai ne tik juodai-baltos istorinės fotografijos, bet ir metų kaita spalvotuose vaizduose.
Livija Gulbinaitė knygą „Tūkstančio veidų vyriškis: Baleto artistas Voldemaras Chlebinskas“ skyrė artisto motinai. Knygą iliustruoja daugiau nei šimtas nuotraukų. Jose užfiksuoti artisto vaidmenys, kasdienio gyvenimo ir repeticijų akimirkos. Apie V. Chlebinską mintimis dalinasi choreografas Elegijus Bukaitis, LNOBT simfoninio orkestro dirigentas Martynas Staškus, buvęs baleto solistas ir pedagogas Vaclovas Sasnauskas ir daugelis jo kolegų bei draugų. Knyga tai išsamus atminimas gabiam Lietuvos baleto kūrėjui.
„Terra Australis Incognita. Lietuvių menininkai Australijoje. Albumas“
Išleisti knygą apie Australijoje gyvenančius lietuvių menininkus paskatino aplinkybė, kad šie menininkai nėra žinomi Lietuvoje taip, kaip išeiviai JAV ar kituose kraštuose. Didelė ir turtinga darbų kolekcija pasiekė Lietuvą kaip dovanos. Knygoje – albume ne tik Australijoje gyvenančių lietuvių dailininkų, bet ir keramikų, skulptorių darbai, jų biografijos, kūrinių sąrašai, literatūros šaltiniai.
Ilona Mažeikienė. „Arbit Blatas (1908-1999)“
Lietuvos dailės muziejų pasiekusi Reginos Resnik-Blat meno kolekcijos dovana irgi tapo paskata knygai apie iš Kauno kilusiam Neemijai Arbitblatui.
Arbit Blatas – tikrasis Paryžiaus meno mokyklos atstovas, kūręs drauge su P. Picassu, M. Chagallu, H. Matisse‘u, G. Braque’u. Tapė peizažus, portretus, figūrines kompozicijas, natiurmortus, kūrė skulptūras, litografijas ir scenografiją.
Cituojame knygos autorę I. Mažeikaitę: „Užčiuopęs meninės kalbos pradmenis, A. Blatas sugebėjo atsirinkti ir savo prigimčiai artimą raišką. Nesiblaškė, nesišliejo prie to, ką jautė esant svetima, pasitikėjo akimis, juslėmis, intuicija, subtiliu spalvų pojūčiu ir taip išsaugojo meninę tapatybę.“
Išėjo dar viena puikaus menininko Petro Repšio mažosios grafikos knyga. Giedrė Jankevičiūtė. „Ekslibrisai ir kas jie mums. Katalogas“ / Bookplates and What They Are to Us: Catalogue
Prieš 50 metų pirmajame respublikiniame ekslibrisų konkurse Petras Repšys, publikavo pirmąjį savo ekslibrisą. Šios sukakties proga ilgametė knygos ženklų saugotoja ir puoselėtoja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka inicijavo P. Repšio ekslibrisų katalogo leidimą, skirtą dailininko kūrybai ir knygos ženklų tradicijoms Lietuvoje pristatyti ir populiarinti.
Leidinio sudarytoja prof. Giedrė Jankevičiūtė pažymėjo, kad „kiekvienas atskiras P. Repšio ekslibrisas – žavi grafikos miniatiūra, pasižyminti ir puikiu humoru, ir išradingumu, ir atlikimo meistryste. <…> Ekslibrisas būtinai ką nors pasako apie ekslibriso savininką bei jo pomėgius, apie ekslibriso autorių ir jo aplinką.“
„Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR: Parodos katalogas“
Tai Modernaus meno muziejuje vykstančios nuo 2019 m. spalio mėn. iki 2020 vasario mėn. 23 d. parodos katalogas.
Laidų vedėjas ir televizijos žurnalistas Rytis Zemkauskas pasakė „Tai paroda, kurioje mano jaunystės laikų popsas nugalėjo sovietizmą. Sovietizmas yra nulis palyginti su tokiais 90-ųjų elementais kaip džinsai, kasetiniai grotuvai, sportiniai batai, disko muzika ir džiaugsmas tai vartoti.“
Siūlome pavartyti ypatingą katalogą su originaliu 3D vaizdo viršeliu. Reikia pabrėžti, kad tai didžiausio populiarumo sulaukusi MO muziejaus paroda.