GALERIJA. Atminimo vakaras kino režisieriui Mantui Kvedaravičiui

Lapkričio 22 d. Vilniaus centrinėje bibliotekoje vyko atminimo vakaras skirtas lietuvių kino režisieriaus Manto Kvedaravičiaus, tragiškai žuvusio Mariupolyje Rusijos invazijos į Ukrainą metu, atminimui. Vakarą atidarė ukrainiečių menininko Jurijaus Grigorovičius filmas „Mantas“. Po peržiūros prie kavos puodelio visi vakaro svečiai turėjo galimybę pasidalinti pasakojimais, atsiminimais apie režisieriaus Manto Kvedaravičiaus asmenybę.

Filmas„Mantas“ (filmavo ir montavo Jurijus Grigorovičius) – tai nuotraukos, vaizdo medžiaga surinkta ruošiant ir filmuojant tris Manto Kvedaravičiaus filmus – „Mariupolis“, „Partenonas“ ir „Goma“ (filmas, kurio režisierius nespėjo nufilmuoti).  Tai – pasakojimas apie Mantą, kaip asmenybę, draugą, režisierių, apie jo įvairiapusiškumą, netradicinį požiūrį ir mąstymą. Po filmo kviečiame pokalbiui.

Jurijus Grigorovičius – ukrainietis menininkas, kurio pagrindinės kūrybos kryptys tapyba ir kinas. Dailininkas yra dalyvavęs daugybėje grupinių ir surengęs personalinių parodų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tapytojas jau kurį laiką gyvena Lietuvoje. Pirmąją karo dieną nusprendęs kasdien nutapyti po naują paveikslą, šį procesą tęsia iki šiol – apie atmintin įsirėžusius karo vaizdinius, menininko misiją karo akivaizdoje, apie tai, kaip karo baisumai keičia žmones, priverčia perkainuoti vertybes.

Už vakaro muzikinę programą dėkojame Julijai Lavrinenko, Kauno muzikos akademijos studentei, kilusiai iš Charkivo.

Dėkojame ir menininkei, „Tradicinio ukrainiečių gyvenimo muziejaus“ Kaune įkūrėjai, vaizdo režisierei, tinklaraštininkei, kilusiai iš Dniepro, Olgai Sajenko – už tapybos darbų ekspoziciją, papuošusią bibliotekos erdvę.