Erasmus+ mokymai – ne tik teorinės žinios, bet ir tinklaveikos galimybė
Erasmus+ mokymai – ne tik teorinės žinios, bet ir tinklaveikos galimybė
- 2018-11-14
- Autorius: Administratorius
- Kategorija Kvalifikacijos kėlimas
2018 m. spalio 29–lapkričio 2 d. Palermo mieste, Italijoje vyko Erasmus+ projekto mokymai „ES finansavimas 2014-2020: raktas į sėkmę“, kuriuose dalyvavo Lietuvos regionų bibliotekų asociacijos narės Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos direktorės pavaduotoja Simona Žilienė ir rinkodaros vadybininkė Julija Glosaitė.
Erasmus+ KA1 mobilumo projekto mokymai buvo skirti profesionalams, atsakingiems už projektinę organizacijų veiklą, siekiantiems plėsti tarptautinių partnerių tinklą, besidomintiems Europos Sąjungos finansavimo galimybėmis. Penkių dienų trukmės mokymų sesijoje dalyviai turėjo progą susipažinti su ES projektų finansavimo programomis, atrankos kriterijais, paraiškos rengimo subtilybėmis, biudžeto formavimo niuansais. Didelis dėmesys buvo skiriamas projekto idėjos formavimui (pasitelkiant problemų medžio techniką, loginės struktūros matricą ir pan.) bei mokymuisi pritaikyti turimą idėją tinkamam ES fondui.
Viena svarbiausių mokymų Palerme dalių – partnerystės vizitai į vietines organizacijas. Dalyviai iš Lietuvos, Vokietijos ir Italijos turėjo galimybę susipažinti su Sicilijoje veikiančiomis kultūrinėmis, edukacinėmis, socialinėmis organizacijomis ir jų vykdomais projektais bei užmegzti naujus kontaktus ateities bendradarbiavimui.
„Moltivolti“ – socialinio verslo atstovai Palerme, 2014 m. atidarę kavinę, atspindinčią įvairių tautų virtuvę bei kultūrą. Maistą iš viso pasaulio „Multivolti“ įkūrėjai vadina metafora receptams, pagal kuriuos kuriamos tikros, vertingos partnerystės, ryšiai ir skatinama plėtra. Siekdami užtikrinti glaudų įvairių organizacijų, bendruomenių ir gyventojų bendravimą kavinės iniciatoriai dalį patalpų paskyrė bendradarbystės erdvei, kuriose įsikūrė giminiškas vizijas plėtojančios nevyriausybinės organizacijos.
Viena jų – ne pelno siekianti organizacija „Per esempio“, vykdanti vietinius ir europinius projektus, skirtus jaunimo mobilumui, lyčių lygybės skatinimui, neformaliam ugdymui. Nuo 2011 m. veikianti „Per esempio“ didelį dėmesį skiria socialiai jautrioms visuomenės grupėms – ypač vaikams ir jaunimui, dėl sunkių gyvenimo sąlygų priverstiems anksčiau laiko palikti mokyklas ir profesinio tobulėjimo galimybes. Dauguma organizacijos veiklų ir projektų yra grindžiami Europos Sąjungos tikslais ir identifikuotomis problemomis. Vienas tokių projektų – „Edu-Action“, atliepiantis ES 2020 strategiją, siekiančią iki 2020 m. sumažinti mokyklos nebaigiančių moksleivių skaičių iki 10 procentų.
Sėkminga bendradarbystės veikla suklostė ir dar vienos organizacijos įkūrimą. „Multivolti“ erdvėse užsimezgusios partnerystės 2014 m. virto nevyriausybine organizacija „Forme“, kuri orientuojasi į gyventojų įgalinimą, socialinių ir profesinių įgūdžių ugdymą, bendruomenių telkimą. Pagrindinės „Forme“ veiklos kryptys – naudoti neformalųjį ugdymą kaip pagalbinę priemonę formaliam, institucionalizuotam mokymuisi bei padėti jaunimui integruotis į darbo rinką, užpildant spragą tarp rinkoje keliamų praktinių reikalavimų ir mokymosi įstaigose suteikiamų teorinių žinių.
Kiek kitą kryptį pasirinko Palerme veikianti ne pelno siekianti organizacija „Maghweb“. „Maghweb“ projektinės idėjos apima dokumentinių ir kito žanro filmų kūrimą, meną ir kultūrą apskritai. Visgi esminė organizacijos veikla – komunikacijos mokymai kitoms nevyriausybinėms organizacijoms. Identifikavę problemas, su kuriomis susiduria panašaus profilio įstaigos, viešindamos savo projektus – mažas arba nulinis biudžetas, įgūdžių stoka, sparčiai kintančios skaitmeninės rinkodaros priemonės – „Maghweb“ šiandien rūpinasi organizacijų įgalinimu ir komunikacinių žinių skleidimu.
Visos aukščiau minėtos Palerme veikiančios organizacijos yra aktyvios tarptautiniu mastu, glaudžiai bendradarbiaujančios su partneriais iš užsienio ir atviros naujoms projektų idėjoms.