Antakalnio bibliotekos bibliotekininkas Šarūnas Mozūras sėmėsi patirties „Erasmus+“ projekto „Dungeons and Librarians: The Quest for Gamified Reading Promotion II“ mokymuose

Spalio 2-7 dienomis vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projekto „Dungeons and Librarians: „Gamified Reading Promotion II“ mokymai bibliotekininkams. Juose dalyvavo ir patirties sėmėsi ir Vilniaus centrinės bibliotekos padalinio – Antakalnio bibliotekos bibliotekininkas Šarūnas Mozūras. Šešių dienų Erasmus+ mokymai vyko Gruzdžiuose, Šiaulių rajone.

Pirmąją dieną vyko susipažinimo žaidimai ir susibūrimai į komandas dėl projekto rašymo, kurį reikėjo pristatyti paskutiniąją mokymų dieną.

Antrąją dieną susibūrę į komandas reikėjo sukurti žaidimą iš esančių klasikinių žaidimų (šarados, Domino ir t.t).

Trečiąją dieną mokymų dalyviai turėjo sukurti visiškai naują žaidimą iš pateiktų žaislų. Vakare bibliotekų specialistai aplankė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką, o ketvirtąją dieną buvo organizuojama ekskursija į Plungės rajono viešąją biblioteką, bei Palangos miestą.

Penktąją mokymų dieną bibliotekų specialistai iš Lietuvos, Latvijos ir Slovėnijos mokėsi konstruoti istorijas naudojant komiksus. Edukatorius Reinaldas Šulskis papasakojo, kaip palengvinti bibliotekos edukacijas ne tik komiksais, bet ir kitais grafiniais sprendimais.

Paslaugų ir veiklų „žaidybinimo“ metodą praktiškai įtvirtino LEGO užsiėmimai („LEGO serious play“ metodas), kurie bibliotekininkams parodė, kad žaidimo įtraukimas į mokymosi procesą yra labai svarbus, ugdo kūrybingumą bei pritraukia jauną auditoriją, kuriai įprastos bibliotekų veiklos bei knygų skaitymas nėra labai patrauklus užsiėmimas. LEGO dėlionėmis dalyviai turėjo atkurti įvairius istorinius įvykius.

Mokymų dieną užbaigė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos edukacijų ir žaidimų, sukurtų remiantis „žaidybinimo“ metodu, pristatymas bei išbandymas praktiškai. Dalyviai šitaip galėjo susipažinti su realiomis jau veikiančiomis ir pasisekimą turinčiomis bibliotekos paslaugomis, pasisemti patirties ir idėjų savo ateities darbams.