Vilniaus centrinės bibliotekos atstovė – Next Library tarptautinėje konferencijoje

Gegužės 13-17 dienomis Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos atstovė vyr. bibliotekininkė Martyna Malienė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Next Library 2023, Aarhus mieste (Danijoje).  Konferencijos rengėjas Aarhus viešoji biblioteka Danijoje.

Next Library 2023 metų temos: „Tvarus vystymosi tikslai“, „Demokratija“, „Žaidimas“. Tikslas – įtraukti dalyvius į idėjų, temų ir formatų kūrimo procesą užtikrinant jų aktualumą, suteikti dalyviams atvykusiems iš viso pasaulio bibliotekų, kultūros institucijų, verslo glaudžiai susijusio su kultūra ar jai skirtų produktų gamyba, galimybes užmegzti ryšius, mokytis vieniems iš kitų.
Šių metų konferencija sutraukė per 350 dalyvių iš daugiau nei 30 šalių.

„Next Library“ konferencijos pagrindinės veiklos vyko gegužės 14-16 d., tačiau gegužės 13-14 d. buvo galima pasirinkti papildomas, lygiagrečiai vykusias veiklas (neįtrauktas į bendrą konferencijos dalyvio mokestį). Konferencijos programą sudarė glaudus dalyvių mokymasis ir bendradarbiavimas, interaktyvių susitikimų ir patirties dalinimosi sesijos, pažintiniai ekspozicijų stendai, greitųjų pranešimų sesijos ir tris pagrindines konferencijos temas apimantys pagrindinių pranešėjų („Tvarus vystymosi tikslai“ – Katherine Richardson, „Demokratija“ – Yoeri Albrecht, „Žaidimas“ – Ben Mardell) pranešimai.

Programoje nemažai vietos skirta ir socialiniams renginiams bei tarptautinio bendradarbiavimo ryšių mezgimui. Visa konferencijos programa buvo sudaryta taip, kad suteiktų galimybę specialistams iš įvairių pasaulio šalių ne tik mokytis vieniems iš kitų, bet ir sukurti kažką naujo, pasisemti idėjų iš kolegų visame pasaulyje.

Gegužės 14 d. „Get2Gether“ renginiu konferencija buvo atidaryta. Jos metu daug kalbėta apie bibliotekų vaidmenį visuomenėje, apie kūrybiškumą bibliotekose, tvarumo, demokratijos ir žaidimų temų vystymo būtinumą šiuolaikinėje bibliotekoje. Renginio metu taip pat įteikti ir  EIFL viešųjų bibliotekų apdovanojimai už inovatyvumą. Šių metų EFL apdovanojimų rėmėjas LEGO Fondas (LEGO Foundation), kuris yra fondo kampanijos „Pastatyk žaidimų pasaulį“ (Build a World of Play ) dalis. Tarp šių metų laimėtojų ir Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Naujosios Vilnios bibliotekos programa „Atvirumo s@la“. Daugiau apie apdovanojimus ir laimėtojus čia ir čia. Po apdovanojimų įteikimo praktinėse pažintinėse dirbtuvėse buvo galima išmėginti ir susipažinti su apdovanojimus laimėjusiomis programomis.

Gegužės 15-16 d. konferencijos laikas buvo paskirstytas įvadiniams konferencijos svečių ir partnerių pranešimams bei bendravimą skatinančioms aktyvioms ir kūrybiškoms veikloms, pažintinėms darbo sesijoms. Birželio 16 d. greitųjų pranešimų sesijos metu bibliotekos atstovė skaitė pranešimą apie Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Naujosios Vilnios bibliotekos programą  „Atvirumo s@la“.

Šių metų konferencija pakvietė dalyvius ne tik susipažinti su naujovėmis, bet kartu pažinti save, kaip individą, kaip bendruomenės narį, kaip kultūros instituciją, kurios kryptys ir veiklos keičiasi, kartu su visuomene ir jos poreikiais. Atrasti žaidimą, kaip mokymosi formą, tvarumą, kaip būtinybę siekiant gyventi kokybiškiau, demokratiją, kuriant bendruomenes, kuriose visi jaustųsi saugūs ir reikalingi, nepaisant nuomonių skirtumų.

Atstovės dalyvavimas  konferencijoje finansuotas ne pelno organizacijos EIFL lėšomis.