Virtuali Dovilės Tomkutės paroda „Parafrazės“

Vilniaus centrinė biblioteka parengė virtualią Dovilės Tomkutės dailės darbų parodą „Parafrazės“.

Dovile plakatas Centrinė biblioteka

„Esu dailininkė-grafikė, daugiau nei 30 metų dirbu dailės parodų rengimo srityje Lietuvoje ir užsienyje, paraleliai dirbu kūrybinį darbą. Esu surengusi daugiau nei 900 Lietuvos ir užsienio menininkų parodų, Lietuvos dailės pristatymų įvairiose šalyse, pati dalyvavau daugiau nei 60 parodų, surengiau 9 personalines parodas. Įvairiais profesinės veiklos etapais kūrybai ne visada likdavo pakankamai jėgų ir laiko. Šiuo metu džiaugiuosi vėl atsiradusia galimybe daugiau laiko skirti savo darbams ir įgyvendinti anksčiau brandintus sumanymus.

Idėjų savo darbams semiuosi iš savo vidaus, emocijų, spontaniškai pamatytų ir sugalvotų vaizdinių ir neišsemiamos gamtos, jos nuotaikų, spalvų ir faktūrų. Dar studijų metais būdavome raginami rinkti medžiagą savo studijiniams darbams ir palaipsniui tai tapo įpročiu. Greta tradicinės grafikos kūrimo pamėgau fotografuoti dangų, debesis, vandens raibulius, atspindžius, bangas, medžius ir augalus, įvairias gamtos faktūras. Skaitmeninė fotografija atvėrė naujas galimybes, praplėtė įprastas išraiškos priemonių ribas ir leido įžengti į kitą vizualią dimensiją, realių vaizdinių pasaulį. Kadaise vykusiai parodai apie tradicinės ir šiuolaikinės grafikos ryšį ėmiau perkurti savo ankstesnius darbus, atliktus litografijos ir oforto technikomis ir perfrazuoti idėjas, kurios jau buvo išreikštos kitomis priemonėmis. Taip gimė ištisi darbų ciklai, kuriuos su užsidegimu tęsiu iki šiol. Tai mane įtraukia, leidžia atitrūkti nuo realybės, pasinerti į pasakišką vizijų pasaulį. Kartais pats kūrybos procesas mane nuveda ten, kur net nesitikėjau. Darbus kuriu ilgai ir kruopščiai, iki galutinio rezultato einu žingsnis po žingsnio, naudoju nemažai sluoksnių, piešiu kompiuterio pagalba. Skaitmeniniams darbams kartais naudoju savo piešinius, o kartais ankstesnius grafikos darbus eksponuoju greta. Žinoma, skaitmeninė fotografija niekada neatstos tikro pieštuko ar teptuko, gyvo menininko rankos prisilietimo. Tačiau šiuolaikinės technologijos yra tik papildoma priemonė, padedanti autoriui kūrybos procese įgyvendinti savo idėjas. Savo darbuose visada siekiu vizualumo. Kad žiūrovui būtų įdomu, kad jis prieitų arčiau, įsigilintų, pajustų nuotaiką, akimirkai atitrūktų nuo realybės. Vaikystėje labai mėgau skaityti stebuklines pasakas ir savo ankstyvuose piešiniuose gamtos stichijoms suteikdavau žmogiškus pavidalus. Šis pomėgis neišnyko bėgant metams. Kviečiu žiūrovus pasinerti į mano pasakų pasaulį, kuris tampa ypač aktualus Kalėdiniu laikotarpiu. Juk visi širdies gilumoje tikime pasakomis.

Ši paroda Vilniaus miesto centrinėje bibliotekoje yra mano 10 personalinė paroda. Esu aktyvi šios bibliotekos skaitytoja, lankausi čia daugelį metų. Jauki aplinka ir malonus personalas paskatino imtis iniciatyvos ir surengti šviesiose bibliotekos erdvėse savo darbų parodą. Paveikslai turi būti pastoviai rodomi, tik taip menininkas gauna grįžtamąjį ryšį ir gali įvertinti, ar teisingu keliu eina. Dėkoju  bibliotekai už šią galimybę, o rezultatą įvertins parodos žiūrovai.“, – save ir savo kūrybą pristato parodos autorė Dovilė Tomkutė

2020 m. gruodis

Daugiau Dovilės Tomkutės darbų galima pamatyti čia:

http://dovile-tomkute.blogspot.com/