Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025 | Renginių programa | Vasaris
Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025 | Renginių programa | Vasaris
- 2025-02-05
- Autorius: Administratorius
- Kategorija Naujienos

Europos Komisija 2025 m. skyrė žaliosios sostinėsį titulą Vilniaus miestui už pastangas ir pasiekimus tvarumo srityje. Šis apdovanojimas skatina ir toliau siekti žaliųjų tikslų bei didžiuotis savo miestu. Žaliosios sostinės proga Vilnius vienijasi su miesto partneriais ir skatina gyventojus atkreipti dėmesį į tai, kaip kiekvienas mūsų gali prisidėti prie tvaresnės aplinkos bei darnesnės visuomenės kūrimo.Kviečiame susipažinti su renginių programa.
Kūrybinių dirbtuvių ciklas. Vazų dekoravimas dekupažo technika
Pradedame kūrybinių dirbtuvių ciklą ir kviečiame į pirmąsias dirbtuves, kurių metu iš atliekų ir antrinių žaliavų kartu su tautodailininke, meno kūrėja Marija Birute Lieguviene dekoruosime vazas dekupažo technika.
Dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis užpildant šią formą: https://bit.ly/412bvN8
Dekupažas jau nebereikalingiems ar nusibodusiems daiktams gali suteikti antrą ar net trečią gyvenimą. Ši dekoravimo technika skatina mažinti vartojimą ir ugdo kūrybiškumą.
Dirbtuvės vyks vasario 20 d. 14 val. Tomo Zano bibliotekoje, šv. Stepono g. 23
PAMOKA. Muzika kaip planetos išsaugojimo instrumentas
„Daugiau teršti negalima gyventi“ – kur dėsime kablelį?
Muzika – tai ne tik garsai ir melodijos, bet ir galinga priemonė keisti pasaulį. Šioje pamokoje nagrinėsime, kaip muzika gali skatinti atsakingą požiūrį į gamtą, aplinkosaugą ir tvarumą.
Mokiniai bus skatinami reflektuoti, kodėl svarbu įtraukti tvarumo vertybes į kasdienį gyvenimą, nagrinės, kaip įvairūs muzikos kūriniai ir atlikėjai gali prisidėti prie šios žinutės sklaidos. Mokiniai sužinos, kaip tvarumo idėjos gali būti pritaikomos muzikos industrijoje, įskaitant tvarius koncertų organizavimus ir muzikos kūrimą.
Pamokos metu mokiniai:
– sužinos, kaip gali būti susiję muzika ir tvarumas;
– nagrinės, kokį poveikį mūsų kasdieniai pasirinkimai daro aplinkai;
– aptars du miesto modelius;
– analizuos dainas, kurios skatina atkreipti dėmesį į gamtos apsaugą;
– atliks kūrybinę užduotį, sukurs tvarumo žinutę muzikos pagalba.
Kur dėtumėte kablelį sakinyje „Daugiau teršti negalima gyventi“? Kviečiame kartu rasti atsakymą!
PAMOKA. Keisk tušinuką į plunksnakotį
Ką suteikia rašymas plunksnakočiu?
Vilniaus centrinė biblioteka kviečia mokinius į netradicinę pamoką, kurioje jie sužinos, kodėl plunksnakotis gali tapti mėgstamiausiu rašymo įrankiu.
Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su vienkartinių rašiklių žala gamtai, kviečiant išbandyti ekologiškesnę alternatyvą – plunksnakotį.
Mokiniams bus pristatyta plunksnakočio ergonomika, kaip ši rašymo priemonė gali būti tobulai ir patogiai pritaikyta prie rašančiojo rankos dydžio bei rašysenos manieros. Darbingą nuotaiką sukurs platus gamtai draugiško rašalo pasirinkimas.
Mokiniai sužinos apie dailyraščio naudą lavinant dėmesio koncentraciją, motoriką. Išgirs, kad rašymas plunksnakočiu gali būti priemonė meditacijai, atsipalaidavimui ir kūrybinei saviraiškai. Praktikuos gražaus rašto subtilybes, priims iššūkį parašyti ilgiausią lietuvišką žodį – NEBEPRISIKIŠKIAKOPŪSTELIAUJANTIESIEMS!
Plunksnakočiais pasirūpins VCB.
Ateikite ir atraskite rašymo džiaugsmą!
Šie renginiai yra „Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025“ programos dalis. Europos Komisija 2025 m. skyrė šį titulą Vilniaus miestui už pastangas ir pasiekimus tvarumo srityje. Šis apdovanojimas skatina ir toliau siekti žaliųjų tikslų bei didžiuotis savo miestu. Žaliosios sostinės proga Vilnius vienijasi su miesto partneriais ir skatina gyventojus atkreipti dėmesį į tai, kaip kiekvienas mūsų gali prisidėti prie tvaresnės aplinkos bei darnesnės visuomenės kūrimo.
Vilnius: kuriame žaliausią miestą!
Daugiau informacijos rasite www.zaliasvilnius.lt