Tarptautinio projekto „Knygos iš paskos“ knygos perduotos ukrainiečių mokykloms Vilniuje

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka, vykdant tarptautinį projektą „Knygos iš paskos“, sausio 11 d. renginio metu įteikė 150 knygų rinkinių ukrainiečių kalba pirmų kalsių moksleiviams iš ukrainiečių mokyklų Vilniuje.

Vilniaus centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė kartu su nuotoliniu būdu prisijungusia projekto „Knygos iš paskos“ (ukr. «Книги вслед») iniciatore – Lesios Ukrainkos vardo viešosios bibliotekos direktore Olga Romaniuk ir  Ukrainos ambasados ​​Lietuvoje atašė Elena Kuzmenčuk perdavė sveikinimus ir knygas moksleiviams.

Muzikinė dovana – Nadeždos Adamčuk vadovaujamos saviveiklos grupės atliekamos ukrainietiškos Šv. Kalėdų giesmės bei Vilniaus miesto ukrainiečių mokyklų mokinių muzikiniai pasirodymai.

2022 m. kovo pabaigoje Kijevo miesto Lesios Ukrainkos vardo viešoji biblioteka paskelbė akciją, kuria siekiama rinkti ir siųsti ukrainietiškas knygas į Europos miestus, kuriuose prieglobstį rado tūkstančiai ukrainiečių. Vilnius buvo neatsitiktinai pasirinktas kaip pirmasis miestas bendradarbiavimui – Ukrainos ir Lietuvos bibliotekininkai turi ilgametę bendradarbiavimo patirtį, o bibliotekų bendradarbiavimo memorandumas pasirašytas dar 2018 m.

Projekto įgyvendinimas tapo įmanomas dėl kelių šalių atstovų koordinuoto darbo, ypač bibliotekininkės, Prahos pabėgėlių pagalbos centro savanorės Aleksandros Vachruševos bendradarbiavimo,  Zimino fondo finansinės paramos bei leidėjo Vitalijaus Zaryckio pastangų komplektuojant leidinius.

Nuo pat pirmosios pabėgėlių bangos iš Ukrainos kovo mėnesį, bibliotekos administracija dėjo pastangas, kad ukrainiečiams būtų suteikta galimybė skaityti literatūrą gimtąja kalba, juk visi supranta, kaip tai yra svarbu ukrainiečiams, kai jų šalis niokojama karo, o jie priversti bėgti iš savo gimtųjų namų. Šios knygos – tarsi nematoma gija, kuri sujungs ukrainiečių vaikus visame pasaulyje.