Tarp Krokuvos bibliotekos ir Vilniaus centrinės bibliotekos pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Rugsėjo 25 d. Krokuvos bibliotekos direktorė Agnieszka Staniszewska-Mól ir Vilniaus centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė Krokuvos miesto savivaldybėje pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas plėsti abiejų šalių profesinį bendradarbiavimą bibliotekų sektoriuje bei rengti bendras kultūros, mokslo, muzikos ir literatūros programas bei parodas, siekiant plačiau skleisti žinias apie Lenkijos ir Lietuvos kultūrą, taip pat Krokuvos ir Vilniaus kultūrinį gyvenimą, tradicijas, istoriją.

Vilniaus centrinės bibliotekos ir Rygos centrinės bibliotekos direktorėms buvo įtaiktos dešimtys lenkų autorių knygų. Tarp jų rašytojų Tokarczuk, Pilch, Twardoch, Szczerek, Rak ir Myśliwski knygos, kurios papildys mūsų bibliotekų fondus. Tai – Krokuvos bibliotekos ir Vilniaus centrinės bibliotekos bendradarbiavimo, kuris tęsiasi nuo 2017 m., patvirtinimas.

Vizito į Krokuvą metu Vilniaus centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė ir direktorės pavaduotoja Simona Žilienė dalyvavo 4-oje tarptautinėje Krokuvos miesto bibliotekos konferencijoje „Naujas nuostabus bibliotekų pasaulis ar neužtikrintas rytojus“/„Nowy wspaniały świat bibliotek czy niepewne jutro“.