Nauji skaitymo horizontai Vilniuje: mobili biblioteka – bibliobusas pradeda savo kelionę

Balandžio 9 d. savo maršrutą pradėjo Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos mobilioji biblioteka – bibliobusas. Bibliobusas vyksta į nutolusius nuo Vilniaus centro rajonus bei kiekviename jų teikia bibliotekos paslaugas vieną dieną per savaitę.

Bibliobuso maršrutas:

  • Antradieniais – Antaviliai, aikštelėje prie parduotuvės esančios Antavilių g. 6.
  • Trečiadieniais – Trakų Vokė, automobilių stovėjimo aikštelėje prie Trakų Vokės dvaro (šalia Eduardo Andrė g. 19).
  • Ketvirtadieniais – Salininkai, aikštelėje prie Barčių ir Salininkų gatvių kampo, tarp parduotuvių „Maxima“ ir „Lidl“.
  • Penktadieniais – Dvarčionys, aikštelėje šalia autobusų stotelės „Dvarčionys“.
  • Šeštadieniais – Pavilnys, aikštelėje šalia Pavilnio bendruomenės namų, Vandens g. 9.

Mobilioji biblioteka skirta padidinti viešosios bibliotekos paslaugų prieinamumą Vilniaus miesto gyventojams, įsikūrusiems rajonuose, kuriuose nėra bibliotekos padalinių. Kartą per savaitę bibliobusas vyks į Pavilnį, Dvarčionis, Trakų Vokę, Antavilius ir Salininkus.

„Su atokesnių Vilniaus rajonų bendruomenių atstovais kalbamės jau seniai, bei žinome jų poreikį bibliotekos paslaugoms. Džiaugiamės, kad pagaliau galime išpildyti vilniečių pageidavimus ir tikimės, kad bibliobusas atveš ne tik skaitymo malonumą, bet ir kultūrinio šurmulio“, – sako Vilniaus centrinės bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Bibliobuso atvykimo bendruomenės jau laukia. „Sužinoję, kad Pavilnyje kartą per savaitę lankysis bibliobusas, gyventojai tai priėmė itin džiugiai“, – teigia Pavilnio bendruomenės tarybos narys Rytis Pajaujis. Anot jo, „Bibliobusas gali tapti bendruomenės susibūrimo vieta, kur žmonės galės ne tik skaityti, bet ir susitikti, bendrauti ir dalyvauti įvairiuose renginiuose, edukacijose. Renginiai padeda burti bendruomenę, dar labiau pažinti vieniems kitus.“ Bibliobuso stotelė Pavilnyje – šalia bendruomenės namų.

Bibliobuse planuojama rengti edukacines, kultūrines veiklas įvairioms amžiaus grupėms. Numatomos filmų peržiūros, knygų klubo susitikimai, skaitmeninio raštingumo, robotikos užsiėmimai ir įvairios kitos veiklos, atsižvelgiant į bendruomenių poreikius.

Bibliobuso fondą sudaro apie 1000 grožinės ir negrožinės literatūros knygų lietuvių ir užsienio kalbomis, skirtų vaikams ir suaugusiems. Visi lankytojai turės galimybę užsiregistruoti ir tapti bibliobuso skaitytojais, bei naudotis el. katalogu. Bibliobuse veikia nemokamas bevielis internetas, teikiamos dokumentų spausdinimo, kopijavo paslaugos.

Mobiliosios bibliotekos viduje vienu metu telpa iki 10 lankytojų. Turintiems judėjimo sunkumų patekimą į bibliobuso vidų palengvins įrengtas keltuvas. Funkcionaliai suplanuotoje erdvėje įkurtos 2 kompiuterizuotos darbo vietos, 3 sėdimos vietos skaitymui arba darbui su nuosavu kompiuteriu bei 5 laisvai pasirenkamos vietos ant pufų. Renginių metu mobiliosios bibliotekos viduje galima naudoti interaktyvų ekraną, užtemdyti langus kino peržiūroms ir jaukiai susėsti ant pagalvėlių.

Šiltojo sezono metu lankytojai galės ne tik užeiti į bibliobuso vidų, bet ir mėgautis poilsiu lauke. Renginių, filmų peržiūrų metu šalia bibliobuso bus išskleidžiamas ekranas, išnešami lauko baldai.

Informaciją apie bibliobuso stovėjimo vietas ir renginius sekti kviečiame www.bibliobusas.lt.

Projektą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Projekto iniciatorius – Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka.

Nuotraukos Beno Šileikos.