Nauji leidiniai Muzikos ir meno skaitykloje: 2019 m. lapkritis
Nauji leidiniai Muzikos ir meno skaitykloje: 2019 m. lapkritis
- 2019-11-28
- Autorius: Administratorius
- Kategorija Be kategorijos Naujienos

Šiemet kompozitorius, choro dirigentas, pedagogas profesorius Lionginas Abarius švenčia 90 metų sukaktį. Šios gražios sukakties proga skaitykite jo prisiminimų knygą Lionginas Abarius. Susitikimai
Smūtkeliai: Popklubas 1969-1971. Gintaras Kušlys seniai buvo skatinamas parašyti knygą apie roko judėjimą Kaune. Knyga „Smūtkeliai“ apie neoficialų bigbito klubą, veikusį Kauno politechnikos universitete. Vėliau jis tapo oficialiu. Po šio klubo „skėčiu“ gimė hipiai ir pirmosios lietuviškos roko grupės („Gintarėliai“, „Raganiai“, „Nuogi ant slenksčio“ ir kt.). Šių judėjimų atsiradimas, vaizdžiai tariant, sudrebino visą TSRS. Rekomenduojame tikrai įdomią knygą po netikėtu medinių dievų pavadinimu.
N. Narmontaitė. Žvaigždžių alėja. Ko nematė žiūrovai. Populiarioji Nijolė Normantaitė apie savo penktąją knygą sako: „(Ne)žemiškos žvaigždės. Ne šiaip sau yra sakoma: „Kaip danguje, taip ir žemėje.“ Šį kartą – daina apie žemiškąsias žvaigždes, nors jos, žvaigždėmis pavadintos, dažnai kratosi to vardo, esą jis pernelyg dažnai priskiriamas vienadieniams, trumpalaikiams blyksniukams. Mano pasirinkti herojai – matomi, ryškūs, talentingi, man įdomu į juos žiūrėti, jų klausytis. […] Taip kilo idėja ir šioje knygoje – tarsi Žvaigždžių alėjoje – palikti kalbintų herojų rankų atspaudus, kad galėtume visi pasilabinti.“
Pagarba. Smulkioji sakralinė architektūra prie Lietuvos kelių / Small sacred architecture alongside Lithuanian roads. Lietuvos kelių panoramoje kaip tylūs pakeleiviai stovi sakraliniai paminklai – kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai ir koplytėlės. Siekiant parodyti šį unikalų Lietuvos paveldą buvo sukurtas fotoalbumas, – rašo knygos tekstų autorė – menotyrininkė dr. Skaidrė Urbonienė. Gausiai iliustruotame albume pakelės meno kūriniai suklasifikuoti pagal regionus: Aukštaitijos kryžiai ir stogastulpiai; dzūkų kryžiai; suvalkiečių kryžiai; Žemaitijos koplytstulpiai. Fotografijų autoriai – žymiausi Lietuvos fotomenininkai iš įvairių Lietuvos regionų.
Besidomintiems architektūra dar siūlome knygas apie architektų Leonido Merkino ir Alfredo Paulausko kūrybą.
Leidinyje „Tekstilės lobiai Zanavykų krašto bažnyčiose“ pristatomas XIX–XX a. Zanavykų krašto bažnyčių tekstilės paveldas, pagal vietines kaimo audimo ir rankdarbystės tradicijas. Knygoje atsiskleidžia įvairių altorių užtiesalų, kilimų, takų, šarvonių, calūnų, rankšluosčių, staltiesių, vėliavų, juostų ir kitų dirbinių grožis. Aprašomi jų išvaizdos ypatumai, atlikimo technikos, puošybos būdai, pagaminimo laikotarpiai. Gausus nuotraukų rinkinys sukauptas Zanavykų muziejaus iniciatyva.
Zita Nijolė Družinskaitė. Skiautiniai Lietuvoje. Knygoje rasite ne tik daugybę ornamentų ir paaiškinimų, kaip vieną ar kitą skiautinį siūti bet joje supažindinama su skiautinių siuvimo technologija ir būdais. Knyga iliustruota brėžiniais ir fotografijomis.
Rankdarbių technikos temą pratęsia knyga Alison Jenkins. Dekupažas: žingsnis po žingsnio. Prieduose yra pridėti 10 lapų su dekupažo paveikslėliais.
Gavome knygų užsienio kalbomis. Anglų kalba yra išleista Linos Laurinavičiūtės – Petrošienės monografija „Žanro virsmas : Žemaitijos užgavėnių dainos“ (angliškas pavadinimas: Shrovetide in Lithuania. Carnival Character Songs in a Sociocultural Context). Bibliotekoje turime abi šias knygas.
Besaidomintys baletu gali paskaityti skandalingosios Anbastasijos Voločkovos biogfrafiją „Плата за успех“.
Natos ir muzikos leidiniai
Muzikinių knygų apžvalgą norime pradėti nuo svarbaus mokomojo leidinio. Tai pirma lietuviška knyga vaikams apie džiazą „Luizianos paslaptis. Kaip išgelbėti užburtąjį orkestrą?“. Tai Klaipėdos muzikos pedagogų darbo rezultatas. Knygoje ne tik stebuklinga istorija apie užburtąjį orkestrą, bet ir daugybė natų, užduočių, garso įrašų muzikos pedagogams. Norime atkreipti dėmesį į labai vertingą kompaktinę plokštelę. Įraše yra daug džiazo standartų, atliekamų žinomų džiazo daininikų ir vaikų grupės Junior City Jazz. Taip pat CD yra muzikinių terminų ir skiemenų tarimo paaiškinimai, patarimai vokalo mokytojams, terminų žodynėlis vaikams.
Kompozitoriai V. Sakalauskas ir V. Šeinauskas yra išleidę po kelias dešimtis dainų rinkinų. Vytautas Sakalauskas. Dainuok, širdie: dainos jaunimui – tai 14-oji kompozitoriaus Vidmanto Sakalausko natų knyga vokalistams, o Vytautas Šeinauskas. Vaikystės takais – 18 jo dainų knyga. Šis kompozitorius yra parašęs dainų vaikams pagal daugelio garsių poetų eiles. Vytauto Šeinausko kūrybinis palikimas – apie 150 dainų vaikams. Yra išleista net 18 jo dainų knygų. Daugumą jų galite rasti Meno ir muzikos skaitykloje.
Gražinos Pamparienės. Skambėkite, dainelės – išleistos joniškietės muzikos moytojos-metodininkės. Ji skirta patiems mažiausiems vaikučiams. Pedagogė sako, kad jai žodžiai susidėlioja paprastai, o tada ir muzikos melodija atbėga. Mokykite dainuoti pačius mažiausius vaikučius ir ikimokyklinukus iš knygelės „Skambėkite, dainelės!“.
Tarp muzikos naijienų dar rasite I. Gučienės Spalvotos dienos; dainų rinktinę Pievų Smilga. „Pabūkim su daina“; Juozo Lyguto „ Grojimo dūdele pradmenys“ ir kt.
Filmų kolekcijoje gausu karinių, nuotykių ir meilės romanų, ir kvapą gniaužiančių detektyvų („Mergina su drakono tatuiruote“), o tarp režisierių yra Roberto Zemeckio („The Pollar Express“) ir Woody Alleno („Manhattan“, „Melinda and Melinda“) ir kiti filmai.
Lietuvos kompozitoriai reprezentuojami ne vienoje naujai išleistoje kompaktinėje plokštelėje (CD). Tai Roko Radzevičiaus opera Eglė žalčių karalienė, soliniai Ievos Narkutės, Sauliaus Prūsaičio, Dainoto Varno albumai, grupės „Poliarizuoti stiklai“ įrašas „Kaip gerai“. Yra ir liaudies muzikos, ir kalėdinės, ir vaikų atliekamos muzikos.
Skaitykite, klausykite, žiūrėkite naujienas Muzikos ir meno skaitykloje.