GALERIJA. Vilnius 700 | Susitikimas su prof. Alfredu Bumblausku

Minint Vilniaus 700 metų gimtadienį, sausio 18 d. Vilniaus centrinėje bibliotekoje vyko susitikimas su prof. Alfredu Bumblausku Vilniaus centrinėje bibliotekoje.

Prof. A. Bumblauskas skaitė paskaitą „Vilniui – 700: ar tik šv. Kristoforo šventė?“.

Taip pat vyko finalinis Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga sukurtos dėlionės „Gedimino laiškas“ turnyras ir greičiausiai įveikusių iššūkį apdovanojimai.

1323 m. sausio 25 d. Gediminas rašė Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno ir kitų miestų piliečiams ir kvietė juos į Lietuvą. Tuo metu vyravo tradicija gavus laišką, padaryti jo nuorašą ir pakabinti ant bažnyčios durų, kad su juo susipažintų miestiečiai, o originalą išsiųsti toliau.

Biblioteka – kaip žinių saugotoja ir skleidėja šiandien yra tos bažnyčios durys, kurios misija skleisti informaciją, skatinti mokymąsi visą gyvenimą, puoselėti amžinąsias vertybes. Kviesime visus norinčius sudėti ir taip tarsi iš naujo perrašyti Gedimino laišką. Įveikusius dėlionės iššūkį apdovanosime.

Renginio metu skambėjo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytojos Agnės Stančikaitės mokinių atliekami muzikos kūriniai apie Vilnių. Koncertmeisterė Vaiva Blažienė.