Roko Morkūno fotografijų paroda „Paribio žmonės“

Nuo rugpjūčio 6 d. kviečiame į Roko Morkūno fotografijų parodą „Paribio žmonės“ Naujosios Vilnios bibliotekoje.

Parodos autorius apie parodą:

„Šis dar neužbaigtas fotografijų ciklas – apie Naująją Vilnią ir jos gyventojus. Tai vienas iš blogiausią reputaciją turinčių Vilniaus rajonų. Daugeliui žmonių Naujoji Vilnia asocijuojasi su gyvenimo paribiu, dugnu, degradacija ar skurdu. Į tokius miesto kvartalus paprastai žiūrima iš aukšto, su neslepiamu pasidygėjimu, o kartais ir su baime. Ilgainiui tokios teritorijos ir jose gyvenantys žmonės atsiduria „normalios“ visuomenės regėjimo lauko tolimiausiame pakraštyje, į juos numojama ranka kaip į visiškai nevertus dėmesio, jie tampa nepastebimi, beveik nematomi.

Nepaisant tokio neigiamo įvaizdžio, Naujoji Vilnia jau seniai mane traukia būtent savo nenuglaistyta, neglamūrine išvaizda ir nesuvaidintu tikrumu. Tai labai specifinę aurą turinti Vilniaus erdvė, pasižyminti ryškia, daugiakalbe ir daugiakultūrine tapatybe. Tai ne turistinis rajonas, jo gyventojai nebando niekam pataikauti ar įtikti, paprasčiausiai gyvena savo „netobulą“ gyvenimą, nieko nekopijuodami, vadovaudamiesi savo skoniu, supratimu ir tradicijomis. Būtent todėl ir sugeba išlikti savimi. Mano supratimu, tai kažkas vertingo, ypač šiuolaikiniame globaliame pasaulyje.

Kuriant šį ciklą man norėjosi parodyti, jog šie nematomais tapę žmonės nė kiek ne mažiau įdomūs ir nė kiek ne mažiau verti būti fotopasakojimo herojais, negu, pavyzdžiui, pramogų pasaulio įžymybės ar kiti „lyginiai“ žmonės. Juo labiau, jog daugelio mano fotografuotų Naujojoje Vilnioje žmonių – ypač vyresnių – gyvenimo istorijos tikrai galėtų tapti vaidybinio filmo ar romano siužetais.“

Paroda veiks iki spalio 1 d.