Nikolajaus Rericho (1874–1947) paveikslų reprodukcijų paroda „Grožio kelias“

Nuo rugsėjo 6 d. kviečiame į Nikolajaus Rericho paveikslų reprodukcijų parodą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6).

Nikolajus Rerichas gimė 1874-tų m. spalio 9 d. Sankt Peterburge, šeimoje, kuri kilusi iš senovės skandinavų. Jis studijavo Menų akademijoje, lankė keletą Sankt Peterburgo universiteto fakultetų.

Nikolajus Rerichas buvo ne tik garsus dailininkas, bet ir didis mąstytojas, žymus keliautojas, istorikas ir archeologas, etnografas bei menotyrininkas, pasaulio kultūros vadovas. Jis puikiai derino rytietišką išmintį ir vakarietišką kultūrą. Nikolajus Rerichas įkūrė Jungtinių menų institutą, tarptautinį dailės centrą ir daugybę kitų kultūros židinių bei įstaigų, iš kurių vėliau Niujorke buvo įsteigtas Rericho vardo muziejus. Dailininkas svajojo, kad menas būtų artimas visiems žmonėms, taptų jiems gyvenimo būtinybe.  Nikolajaus Rericho darbai neapsakomi žodžiais. Juose dailininkas perteikė gilų tikrovės pažinimą, kitokio, nematomojo pasaulio vidinį patyrimą.

Nikolajus Rerichas kartu su žmona Jelena Rerich Lietuvą vienintelį kartą aplankė 1903 metais. Jis buvo sužavėtas Lietuva, nutapė keletą paveikslų: „Baltieji žirgai“, „Vaidilos“, „Perkūno namai“ ir kitus.

Parodą aplankyti galite iki spalio 23 d.