Gyvi „Nepatogaus kino“ seansai bibliotekose

Spalio 14–31 d. Vilniaus centrinėje bibliotekoje ir jos filialuose vyks 15-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Bibliotekų lankytojai galės nemokamai žiūrėti festivalio filmus individualiai, o spalio 19, 20, 28 ir 29 dienomis kviečiame į gyvas kino peržiūras!

Įėjimas į filmų peržiūras tik su galimybių pasu.

Gyvų kino seansų repertuaras

Dainuojantys vyrai. Filmas

Spalio 19 d., antradienis, 16 val. „Dainuojantys vyrai“ (rež. Dylan Williams).

Šmaikštus, melancholiškas ir šiltas filmas pasakoja apie Velso miestelio vyrų chorą. Devyniasdešimtmetis režisieriaus tėvas parduoda šeimos namą ir pradeda ruoštis savo laidotuvėms. Gyvenime jam telikęs vienintelis džiaugsmas ir paguoda – kas savaitę vykstančios vyrų choro repeticijos. Šis filmas mums primins apie meno poveikį – jis gali gydyti, motyvuoti ar sutelkti. Tad po bendro seanso „Nepatogus kinas“ pakvies virtualiai aptarti meno poveikį sveikatai.

Filmą rodysime:
Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6)
Lazdynų bibliotekoje (Architektų g. 17)
Naujosios Vilnios bibliotekoje (Gerovės g. 1)

Is juros gelmiu. Filmas

Spalio 20 d., trečiadienis, 18 val. „Iš jūros gelmių“ (rež. Robin Petré)

Labai nepatogus, bet būtinas filmas, nes neretai, žiūrėdami į vandenyje žaidžiančius delfinus ir gracingas gulbes, nematome netoliese esančių naftos tanklaivių. Tuo tarpu laukinė gamta kenčia nuo žmogaus veiklos ir gelbėtojai kasmet susiduria su vis daugiau ir vis žiauresnėmis gyvūnų skausmo formomis. Po bendros filmo peržiūros „Nepatogus kinas“ pakvies virtualiai pasikalbėti apie Baltijos jūros taršą ir gyvūnų apsaugą.

Filmą rodysime:
Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6)

Pasienio pauksciai. Filmas

Spalio 28 d., ketvirtadienis, 12 val. „Pasienio paukščiai“ (rež. Vytautas Puidokas)

Nepaisydami politikos ir sienos tarp Lietuvos ir Kaliningrado, ją nuolatos kerta migruojantys paukščiai, užsukantys į skirtingose sienų pusėse esančias ornitologijos stotis. Pirmąsyk po Sovietų Sąjungos griūties, abiejų šalių ornitologijos stočių darbuotojai pradeda vystyti bendrą projektą. Režisierius Vytautas Puidokas įamžina šį susitikimą, o po filmo seanso liksime su juo virtualiai pasikalbėti apie filmą.

Filmą rodysime:
Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6)
Naujosios Vilnios bibliotekoje (Gerovės g. 1)

Busiu su tavimi. Filmas

Spalio 29 d., penktadienis, 14 val. „Būsiu su tavimi“ (rež. Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie)

Šiame filme dvi moterys – psichologė ir policijos pareigūnė, imasi sudėtingos misijos – gimtajame Kupiškio miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Jos gelbėja vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija, malšina krizę ir įrodo, kad savižudybių prevencija gali būti veiksminga. Pasibaigus filmui turėsime galimybę virtualiai susitikti su filmo kūrybine komanda.

Filmą rodysime:
Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6)
Lazdynų bibliotekoje (Architektų g. 17)