Benitos Malčiūtės tapybos darbų paroda „Begaliniai horizontai“

Gegužės 5 d. 18 val. kviečiame į Benitos Malčiūtės tapybos darbų parodos atidarymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje, Žirmūnų g. 6. Paroda veiks iki liepos 2 d.

TAPYBOS DARBŲ PARODA „BEGALINIAI HORIZONTAI“

„Mano tapyba – emocijų, spalvų ir viso mano pasaulio atspindžiai. Tikiu, kad menas žmogų atnaujina, turtina, įkvepia ir saugo.
Interjero dizaino studijos Vilniaus dailės akademijoje, darbas grafikos dizainere suformavo požiūrį į struktūras ir kompoziciją. Tačiau visuomet norėjosi perteikti asmeniškesnį požiūrį į aplinką ir išlaisvinti vaizduotę, todėl tapyba mano gyvenime visada užėmė svarbią vietą, buvo tarsi terapija. Nesistengiu įžvelgti grožį vien teigiamose emocijose, tapyba yra erdvė, kurioje jaučiuosi saugi būdama jautri, lyriška asmenybė. Įkvėpimo semiuosi iš aplinkinių žmonių, muzikos, filmų, gamtos, vidinių išgyvenimų. Per abstrakčias formas, linijas ir potėpius atskleidžiu energiją, kurią jaučiu kiekvienoje temoje.
Parodoje eksponuosiu pastarųjų dviejų metų kūrinius. Paveiksluose vyrauja mistifikuotos erdvės ir horizonto motyvai, suabstraktinti žmonių siluetai. Pasitelkusi abstraktų vaizdavimo būdą, galiu kalbėti labai apibendrintomis, minimalistinėmis formomis. Paveikslų koloritai ir dinamiški potėpiai kuria emocinę ir estetinę kūrinių nuotaiką, išryškina jų daugialypiškumą. Šie paveikslai atveria kelią asmeninėms žiūrovo interpretacijoms. Svarbu ne matyti, o pajusti.
Paveiksluose svarbi faktūra, visi kūriniai tapyti akrilu, tačiau naudojant įvairias papildomas technikas, tokias kaip pastelė ar koliažas, ir kombinuojant jas tarpusavyje.
Darbai tapomi be konkrečių kompozicijų paliekant laisvę pačiam žiūrovui įprasminti ir suteikti nutapytam paveikslui mintį, kuri gali kisti, kas ir yra abstrakcijos žavesys. Tai begaliniai fantazijos horizontai, vedantys žiūrovą į vizualinę kelionę.“ – apie savo darbų parodą pasakoja autorė Benita Malčiūtė.

Daugiau apie Benitą Malčiūtę ir jos darbus:
www.benita-art.lt
Instagram: benita_art.lt
Facebook: benitaartlt