REGISTRACIJA BAIGTA. Kūrybinės dirbtuvės vaikams su Stalo teatru

REGISTRACIJA BAIGTA. Antakalnio biblioteka ir Stalo teatras kviečia registruoti 1-6 klasių moksleivių klases į kūrybines dirbtuves. Dirbtuvės vyks vasario-kovo mėnesiais Antakalnio bibliotekoje, Antakalnio g. 49.

Kūrybinės dirbtuvės vyksta pagal Issa Watanabe bežodę knygą „Migrantai“. Dirbtuvių skaičius ribotas.

Kūrybinių dirbtuvių trukmė – 1 val.

Apie dirbtuves:

Iš Peru kilusi iliustruotoja sukūrė emociškai stiprų, įdomų, prasmingą pasakojimą apie vieną aktualiausių šiandieninio mūsų pasaulio problemų: pabėgėlius – jų kelionę iš nesaugių, pavojingais tapusių namų į kažkur, kur tikima, kad nebegrės pavojus, kur bus galima gyventi, džiaugtis, galbūt net atrasti naujus namus, ne tik saugią pastogę.

Paslaptinga procesija: suaugusieji ir vaikai, bėgantys nuo karo ir bado. Visi – išgelbėti ir prapuolę be žinios, atskirti ir beteisiai – jie priversti palikti namus ir ieškoti naujo prieglobsčio. Kas jie, migrantai? Kas mes, juos stebintys? Bežodė knyga „Migrantai“ iškalbingais vaizdais pasakoja drąsos ir vilties istoriją apie karo metu vykstančią migraciją, arba persikėlimą į naujas žemes, ieškant naujų namų.

Šiuo metu, kai žmonės bėga nuo terorizmo ir ieško užuovėjos kitose valstybėse, labai svarbu ugdyti toleranciją, empatiją kitokiems, kalbantiems kita kalba, atrodantiems, besielgiantiems kitaip jau nuo pat mažų dienų. Vartant šią knygą, kurioje skirtingus žmones vaizduoja skirtingi gyvūnai atsiveria ypatingai skaudi ir svarbi tema – namų praradimas, emigracija. Knyga, mokanti tolerancijos skirtingų kultūrų, įvairių išvaizdų, fizinių jėgų gyviams. Namų palikimo momentas, naujo užuovėjos atradimo džiaugsmas ir nerimas.  Emigracija, kaip paskutinis šiaudas, kurio griebiamasi – labai gerai atspindėta vaizdiniais šioje bežodėje knygoje.

Kūrybinės objektų dirbtuvės, pokalbiai, turinio verbalizacija susitikimuose su pradinių klasių mokiniais. Tekstų kūryba, minčių lietus, svajonių „vizualizacija“ – visa tai bus vykdoma subtiliai, naudojant meno terapijos įkvėptus originalius metodus.

Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai dalyvaus objektų praktiniuose užsiėmimuose ir kurs tekstus, monologus, dialogus, pamąstymus apie knygos turinį. Gavus mokinių leidimą – tekstai bus naudojami objektų spektaklio pagal Issa Watanabe knygą „Migrantai“ ir vaikų tekstus kūrybai. Kūrybinių dirbtuvių dalyvius pakviesime į spektaklio premjerą.

Dirbtuves veda Saulė Degutytė. Jau 18 metų gyvuojančio unikalaus objektų teatro vadovė sako, jog Stalo teatro misija – pasitelkus paprastus daiktus, objektus, medžiagas – kalbėti jauniesiems žiūrovams rimtomis, kartais nepopuliariomis temomis. 2012 ir 2014 metais už spektaklius „Gandro dovana“ ir „Tarmių stalas“ teatras įvertintas Auksiniais scenos kryžiais, o 2019 ir 2022 metais Degutytės režisuoti spektakliai „Sibiro haiku“ ir „Muilo opera: Burbuliuko meilė“ nominuoti šiam apdovanojimui. 2021 metais kūrėja apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Rėmėjas: Lietuvos Kultūros taryba.

Partneriai: Vilniaus m. sav. centrinės bibliotekos Antakalnio biblioteka, Stalo teatras.