Benitos Malčiūtės tapybos darbų paroda „Jausmų paletė“

Kviečiame į Benitos Malčiūtės tapybos darbų parodą „Jausmų paletė“ Lazdynų bibliotekoje, Architektų g. 17. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Autorė apie parodą:

Mano tapyba – emocijų, spalvų ir viso mano pasaulio atspindžiai. Pasitelkusi abstraktų vaizdavimo būdą, galiu kalbėti labai apibendrintomis, minimalistinėmis formomis.

Vilniaus dailės akademijoje baigiau interjero dizaino studijas, dirbu grafikos dizainere, tačiau tapyba mano gyvenime ir kūryboje visada užėmė svarbią vietą. Ankstyvoji kūryba daugiau siejosi su tikrovės vaizdavimu, bet pabandžius deformuoti aplinkos daiktus, supaprastinti jų formas, supratau, kad toks vaizdas man įdomesnis, estetiškesnis ir prasmingesnis. Nesistengiu įžvelgti grožį vien teigiamose emocijose, tapyba yra erdvė, kurioje jaučiuosi saugi būdama jautri, lyriška asmenybė. Įkvėpimo semiuosi iš aplinkinių žmonių, muzikos, filmų, gamtos, vidinių išgyvenimų. Per abstrakčias formas, linijas ir potėpius atskleidžiu energiją, kurią jaučiu kiekvienoje temoje.

Paveikslų koloritai ir dinamiški potėpiai kuria emocinę ir estetinę kūrinių nuotaiką, išryškina jų daugialypiškumą. Šie paveikslai atveria kelią asmeninėms žiūrovo interpretacijoms. Svarbu ne matyti, o pajusti. Paprastai tapau akriliniais dažais, naudoju įvairias papildomas technikas, tokias kaip pastelė ar koliažas, ir kombinuoju jas tarpusavyje. Mano kurtos abstrakcijos neturi scenarijaus ar didelės krūvos eskizų, tai momentinės emocijos ir vidinių išgyvenimų atspindys, spalvinga mano jausmų paletė.

Daugiau informacijos: benita-art.lt