Gintauto Tiškaus fotografijų paroda „Antakalnio medinis paveldas “

Nuo birželio 1 d. kviečiame apsilankyti Gintauto Tiškaus fotografijų parodoje „Antakalnio medinis paveldas“ Antakalnio bibliotekoje (Antakalnio g. 49).

Gintautas Tiškus – architektas, urbanistas ir visuomenininkas, fotografuojantis urbanistines Vilniaus įdomybes. Jo fotografijas galima laikyti tam tikra Vilniaus pastatų „raudonąja knyga“, neretai jose įamžintiems pastatams ar jų detalėms gresia išnykimas arba drastiškos permainos.

Nenuostabu, kad architektas pastaruoju metu ypatingą dėmesį skiria Antakalniui, labai savitam ir  kupinam istorinio paveldo Vilniaus rajonui. Šioje parodoje fiksuojami iki šių dienų išlikę XIX a. pabaigoje – XX a. pirmoje pusėje statyti ar perstatyti mediniai Antakalnio pastatai. Daugelis jų šiuo metu yra įrašyti į kultūros vertybių registrą, ne vienas slepia itin spalvingą ir reikšmingą istoriją. Viena pagrindinių medinio paveldo ypatybių yra jo laikinumas bei trapumas. Šioje parodoje galime užčiuopti būtent tai – istorijos verpetų nugairintus, nuolat kintančius ir žmogaus priežiūros reikalaujančius pastatus, apie bėgantį laiką bylojančią medieną. Stebinti gali ir šių pastatų dabartinės būklės eklektiškumas, vieni iš jų yra nuolat puoselėjami ir saugomi, o dėl kitų išlikimo gali kilti abejonių.

Tad kviečiame susipažinti, domėtis bei nepamiršti. Parodą taip pat galite išvysti ir internete, „Antakalniečių bendruomenės“ puslapyje.

Paroda veiks iki liepos 1 d.