PRAĖJĘS RENGINYS. Agnės Gylytės tapybos darbų paroda „Savas pasaulis“

Kviečiame apsilankyti Agnės Gylytės tapybos darbų parodoje „Savas pasaulis“ Naujosios Vilnios bibliotekoje, Gerovės g. 1. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Dailininkė apie save: „Gimiau Vilniuje. Kiek pamenu save, tiek piešiu. Pieštukai nuvedė mane į Nacionalinę M. K. Čiurlionio gimnaziją. Vėliau jie braižė mano likimą, ir įstojau į Vilniaus Dailės akademiją. Pamilau stiklus, baigiau vitražo specialybę. Bet grįžau prie teptukų ir surengiau 15 personalinių parodų.

Po tragiškų artimųjų netekčių, susidraugavau su paminklais. Akmuo tapo pavaldus mano rankom. Taip gimė paminklas kino režisieriui Algimantui Kundeliui (Antakalnio kapinės Menininkų kalnelis). Vėliau atkurti angelai paminklo postamente, iškiliam Lietuvos visuomenės veikėjui Juozapui Montvilai (Rasų kapinės). Ir bene didžiausias mano darbas yra paminklas „Angelas“ iškeliavusiems ir sugrįžusiems žmonėms iš Gražiškių miestelio atminti (Marijampolės apskritis).

Paroda „Savas pasaulis“ – išjausta ir išmylėta, sutikta ir praleista. Tai kalba su personažais sutiktais einant per savąjį pasaulį, ir užstrigusiais giliai manyje. Tai daugybė įvairių tautybių, jaunų ir nejaunų moterų žvilgsnių. Kas geriausiai man pažįstama, tai ir atspindėta mano drobėse. Tai akiniai mano sielai, tai nurimęs alkio jausmas savajame pasaulyje.“