Erasmus+ suaugusiųjų mokymų kontaktinis seminaras Varšuvoje

2019 m. spalio 8 – 11 d. Lenkijoje Varšuvos mieste vyko „Erasmus+“ suaugusiųjų mokymų kontaktinis seminaras „Key competences for adults in cultural institutions“, kuriame dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Antakalnio filialo bibliotekininkas Šarūnas Mozūras.

Pirmąją seminaro dieną įvyko šalių mugė, kurios metu buvo pristatytos seminarų dalyvės – šalys. Joje taip pat buvo ir pristatyta Lietuva. Mugės metu Lietuvos atstovai seminaro dalyvius vaišino šakočiu, lietuviška gira, namine duona su medumi ir midaus gėrimu. Taip pat buvo pasakojama šalies istorija ir rodomi vaizdai su Lietuvos kraštovaizdžiu.

Seminaro metu buvo supažindinta su „Erasmus+“ K1 ir K2 projektų rašymo gairėmis. Pasiskirsčius grupėmis, buvo pradėtas rašyti projektas „Keep reading alive“. Projekto partneriai (Lietuva, Lenkija, Islandija, Suomija, Šiaurės Airija ir Danija) susitarė dėl būsimojo projekto veiklos etapų ir metodų. Pateikus šią informaciją seminaro organizatoriams, buvo gautas atsakymas apie trūkumus ir privalumus.

Paskutinę dieną vyko ekskursija po Varšuvos senamiestį ir apsilankymas Varšuvos muziejuje. Jame vyko pristatymas apie muziejaus edukacines erdves ir biblioteką.