Vilniaus 700-ojo jubiliejaus proga Naujosios Vilnios bibliotekoje apsilankė Vokietijos Duisburgo miesto delegacija

Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga atvykusi Vokietijos Duisburgo miesto delegacija, dalyvavusi tarptautinėje konferencijoje „Champion Cities Summit 2023“ Vilniuje, kurios atstovai – merė Edeltraud Klabuhn, savivaldybės atstovė Heike Maus, kultūros bendruomenės atstovas Rüdiger Eichholtz, skyrė laiko apsilankymui Vilniaus m. savivaldybės centrinės bibliotekos Naujosios Vilnios bibliotekoje bei vaikų ir jaunimo dienos centre „Mūsų nameliai“. Delegaciją atlydėjo Vilniaus miesto „Pojūčių teatro“ (Naujosios Vilnios bibliotekos partnerių) režisierė Karolina Žernytė.

2025 m. Duisburgo ir Vilniaus miestai minės bendradarbiavimo 40-metį. Tęsiant miestų bičiulystę diskutavome, kad esame pasirengę partnerystei su valstybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, naujų iniciatyvų ir veiklų plėtrai.

Svečiai su Naujosios Vilnios bibliotekos bei dienos centro „Mūsų nameliai“ atstovais dalinosi daugiakultūrės miesto bendruomenės patirtimi. Aptarė kultūros ir socialinių sektorių bendrų veiklų perspektyvas ir galimybes Vilniaus miesto bendruomenei. Kalbėjome ir apie tai, kad tokia sinergija atlieptų gilesnius ir kokybiškesnius daugiakultūrės Vilniaus miesto bendruomenės poreikius.