Aidos Kačinskaitės tapybos darbų paroda „Medžių šviesa“

Parodoje eksponuojami daugiausiai rudens ir pavasario tema sukurti peizažai. Jie nutapyti Vilniuje, dailininkės mylimuose gamtos kampeliuose, kur išlikę nemažai senų medžių, pavasarį pražystančių obelų, kriaušių, vyšnių. Pagrindinis autorės įkvėpimo šaltinis – gamta, jos begalinė įvairovė, grožis, slėpiningumas, metų laikų kaita. Daugumoje darbų gilinamasi į vieną motyvą siekiant gilesnio gamtos grožio, slėpiningumo, susiliejimo su gamta patyrimo.

Baltai žydinčio arba pasvirusio rudeninio medžio vaizdinys iš tiesų dažnai yra lyrinių išgyvenimų ir jausmų simbolis. Pavasario motyvai įkvėpti bundančios gamtos ir šviesos. Juose siekta perteikti gyvybę, gamtos vitališkumą, energiją. Kita vertus, baltai žydintis medis spinduliuoja ne tik džiaugsmą, bet yra meilės, gilių jausmų, tyrumo simbolis. Rudens motyvuose magiškai traukiantys migloto dangaus fone besiskleidžiantys šilti medžių tonai, spinduliuojantys elegišką nuotaiką. Pavasaris ir ruduo – tai metas, kai gamtoje vyksta ryškiai pastebimas virsmas veikiąs žmogų, jo jausmus ir būsenas. Todėl savo kūryboje autorė siekia perteikti ne tik išorinį gamtos grožį, bet užčiuopti ir gilesnius egzistencinius klodus bei sąsajas su žmogaus gyvenimu.

Aida Kačinskaitė – baigusi fotografijos, dailės istorijos ir teorijos studijas, Jūratės Stauskaitės bei Vilniaus dailės mokyklas, stažavosi Cite Internacionale des Arts Paryžiuje, šiuo metu dirba dailės mokytoja. A. Kačinskaitė surengusi nemažai grupinių parodų 2012 m. VU Botanikos sodo gamtos muziejuje surengė ir pirmąją personalinę kūrybos darbų parodą.